Sir Alex Ferguson wspomina próbę ściągnięcia Maldiniego. Przeszkodził… jego ojciec

Legendarny Szkot to jedna z postaci, które w historii piłki nożnej będą zajmowały absolutnie topową pozycję. Podczas swojej pracy z Manchesterem United napisał piękną i niezwykle owocną historię. Jednym z kluczowych aspektów sukcesu były m.in. trafione transfery.

Cantona, Schmeichel, Hughes, Keane, Giggs (sprowadzony jako 14-latek), van Nistelrooy, Ferdinand, Vidić, Rooney, C. Ronaldo… Wymieniać można naprawdę długo. Poza wszystkimi transferami, które się udały, mamy także wiele niewypałów i jeszcze więcej takich, które nie doszły do skutku. Znamy legendarne historie o odrzuceniu Zidane’a przez Blackburn, Lewandowskiego przez Legię i wiele, wiele innych. Sir Alex Ferguson tym razem wspomniał historię, w której to on i jego klub zostali odrzuceni.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Wspomniani wcześniej Ferdinand i Vidić to para stoperów, która przez lata stanowiła o sile defensywy „Czerwonych Diabłów”. Okazuje się, że jeden z nich prawdopodobnie nie byłby potrzebny, gdyby parę lat wcześniej dopięto inny transfer. Ferguson polował bowiem na Paolo Maldiniego, czyli jedną z największych legend klubu z San Siro. Jego optymizm i zapędy szybko zostały zgaszone przez Cesare, ojca zawodnika, także wielką legendę Milanu. Poza wrogim spojrzeniem i wymownym pokręceniem głową, Szkot nie usłyszał zbyt wiele: – Mój dziadek był Milanem, ojciec jest Milanem, ja jestem Milanem i mój syn także. Zapomnij.

Ostatecznie, jak wszyscy doskonale wiemy, Maldini został na San Siro do końca kariery i właśnie tam przez ćwierć wieku odnosił wielkie sukcesy. Co dalej z wielkim rodem Maldinich? Kontynuacji w postaci genialnego stopera raczej nie będzie – rozczarowaniem okazał się 22-letni obecnie Christian. Szansę na niezłą karierę ma natomiast Daniel, grający za plecami napastnika. 17-latek jest jedną z największych nadziei akademii Milanu. Kto wie, może zasłuży sobie na otrzymanie zastrzeżonego dla wszystkich spoza rodziny Maldiniego, numeru trzy na koszulce. Chociaż ofensywnemu zawodnikowi z takim raczej nie do twarzy…

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy