Tak zwane „tweetazo”. Demba Ba podbił Internet zaledwie jednym słowem

Kojarzycie takiego „grajka”, jak Demba Ba? Były reprezentant Senegalu raczej nie zapisał się złotymi zgłoskami w annałach futbolu, ale miał niegdyś swoje pięć minut. Obecnie niespełna 35-letni napastnik po dobrych występach w Newcastle przeniósł się nawet do Chelsea, w której spędził półtora roku.

99 spotkań w Premier League, 43 zdobyte bramki. Trzeba przyznać, że jak na zawodnika, który o dobre nazwisko musiał walczyć przede wszystkim właśnie w barwach „Srok”, jest to niezły wynik.

W Chelsea tak kolorowo jednak nie było. Rosły napastnik zdobył dla „The Blues” zaledwie 14 bramek, z czego siedem padło w Premier League. Potraficie wskazać tę, która zapadła wam w pamięci najbardziej? Jeśli nie, spieszymy z małą podpowiedzią…

Przyjęcie piłki w środkowej strefie boiska, wywrócenie się, a tym samym oddanie jej rywalowi… Brzmi znajomo? Tak, właśnie w ten sposób Demba Ba pokarał Stevena Gerarda i cały Liverpool, odbierając „The Reds” szansę na mistrzostwo Anglii. Były zawodnik Chelsea odpowiedział na powyższe nagranie z podpisem: „A ty, co byś zrobił?” zaledwie jednym słowem, które – co tu dużo mówić – momentalnie podbiło Internet.

„Score” (strzeliłbym gola) – napisał Senegalczyk. Mistrz ciętej riposty? Jeśli można wywołać taki efekt zaledwie jednym słowem, chyba można tak to nazwać. Nie do śmiechu będzie z pewnością kibicom Liverpoolu, wracającym myślami do tamtego momentu. Przypomnijmy jeszcze raz, jak to wyglądało w „oryginale” (na samym dole).

Komentarze

komentarzy