Transfer de Ligta kwestią dni? Podano kluczową datę

Od kilku lat i rewelacyjnego Monaco nie było klubu, którego młodzież byłaby tak rozchwytywana. Ajax w końcu doczekał się zawodników nie tylko na europejskim, ale i światowym poziomie, których jednak – co jest zrozumiałe – nie będzie w stanie zatrzymać. Nowego pracodawcę znalazł już Frenkie de Jong, następny w kolejce jest jego młodszy kolega, Matthijs de Ligt.

19-stoper jest prawdziwą rewelacją nie tylko Eredivisie, ale także Ligi Mistrzów i kadry Holandii. Już teraz wróży mu się fenomenalną przyszłość i niemal każdy wielki klub chciałby go u siebie. To jednak uda się tylko jednej ekipie. W ostatnich miesiącach grono poważnych kandydatów nieco się uszczupliło, ale na pole position i tak wydaje się być… Barcelona.

Odbierz darmowy zakład 20 zł

To właśnie „Duma Katalonii” ściągnęła de Jonga, a nie jest tajemnicą, że zarówno on jak i de Ligt chcieli kontynuować karierę razem. To pierwszy punkt działający na korzyść Barcelony, kolejnym może być Nike, gotowa opłacić część wynagrodzenia zawodnika jak w przypadku de Jonga. Wszystko wskazuje na to, że także de Ligt stanie się „blau-grana” i co więcej – ma to się stać w najbliższych dniach.

Jak donosi „Mundo Deportivo”, prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, przebywa właśnie w Amsterdamie dopinając wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Kwota transferu ma być podobna jak w przypadku de Jonga (75 milionów + 11 mln zmiennych). Ajaksowi i samemu zawodnikowi zależy też na jak najszybszej finalizacji transakcji.

W tym przypadku mamy pewne deja vu – Bartomeu wcześniej też był w Holandii i też wszystkim zależało na czasie, tak by de Jong mógł spokojnie przygotować się do rywalizacji z Realem Madryt. Tym razem spokojną głowę przed starciami z Juventusem ma mieć de Ligt, a pierwszy ćwierćfinałowy mecz już 10 kwietnia – ta data jest kluczowa. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, możemy oczekiwać oficjalnej informacji za około tydzień. Czy tak będzie? Jeśli to się uda, kadra Barcelony będzie coraz bardziej kosmiczna.

Odbierz darmowy zakład 20 zł

Komentarze

komentarzy