Wielka klasa Mourinho. Pojawił się w szatni Dinama, by pogratulować im zwycięstwa! [WIDEO]

Największą sensacją 1/8 finału Ligi Europy jest porażka Tottenhamu w dwumeczu z Dinamem Zagrzeb. Choć „Koguty” wygrały pierwsze spotkanie 2:0, to chorwacki zespół zdołał odwrócić losy awansu, triumfując po dogrywce w rewanżu 3:0. Rozczarowania postawą swoich zawodników nie krył Jose Mourinho. Portugalczyk docenił jednak piłkarzy Dinama, pojawiając się w szatni ekipy z Zagrzebia.

Dla Jose Mourinho czwartkowy mecz z Dinamem Zagrzeb jest jedną z najbardziej bolesnych porażek w karierze. Oczywiście prestiż tej rywalizacji nie można porównać do spotkań w Lidze Mistrzów czy decydujących starć w Premier League. Chodzi jednak o okoliczności tej klęski. Rzadko zdarza się, by zespół Portugalczyka roztrwonił taką przewagę i to jeszcze z niżej notowanym rywalem.

Mourinho w szatni Dinama

Szkoleniowiec „Kogutów” docenił postawę przeciwnika i osobiście pogratulował piłkarzom Dinama, pojawiając się w ich szatni.

W takich słowach Jose Mourinho skomentował czwartkowy mecz – Jeden zespół zostawił wszystko na boisku, poty, energię, krew. Pod koniec meczu pojawiły się u nich łzy szczęścia. Byli bardzo pokorni, zaangażowali. Musze ich pochwalić. Z drugiej strony jest moja drużyna. Nie wyglądali na zawodników, którzy rozgrywają ważny mecz. Dla mnie było to istotne spotkanie, ze względu na szacunek, jaki mam do własnej kariery i pracy.