Wnioski, fakty, ciekawostki i nowinki transferowe po 3. kolejce Bundesligi

Trzecia seria gier już za nami. Jak poradzili sobie faworyci? Kto był największym przegranym? W jakiej formie są kadrowicze Adama Nawałki?

1. Bayern Monachium nawet bez dwóch podstawowych środkowych obrońców wygrał z czwartą drużyną poprzedniego sezonu 3:0.

2. Arjen Robben znów włączył tryb niepodawania piłki do Roberta Lewandowskiego, przez co Polak miał tak naprawdę tylko jedną dogodną sytuację, w której mógł zdobyć bramkę.

3. Douglas Costa znów pokazał klasę (asysta przy pierwszym golu), a także zabawił się z obrońcami Leverkusen.

4. Borussia Dortmund w piątym meczu z rzędu strzeliła trzy lub więcej bramek. W ostatnich pięciu spotkaniach, podopieczni Thomasa Tuchela strzelili aż 22 gole!

5. Tylko Borussia Dortmund i Bayern Monachium mają komplet zwycięstw po trzech kolejkach.

6. Borussia M’Gladbach doznała trzeciej porażki z rzędu, podobnie jak VFB Stuttgart.

7. Beniaminek z Darmstadt zremisował trzeci kolejny mecz. Tym razem drużyna ta podzieliła się punktami z Hoffenheim.

8. Inny z beniaminków – Ingolstadt – wygrał drugi wyjazdowy mecz w sezonie. Po porażce u siebie 0:4 z Dortmundem, ekipa z miasta Audi pokonała Augsburg.

9. Fatalnie sezon rozpoczął Przemysław Tytoń. W trzech meczach, dwa razy jego faule dawały rzuty karne przeciwnikom. Dodatkowo w trzeciej kolejce po faulu Polak został wyrzucony z boiska.

10. Mizerny występ zanotował także Roberto Hilbert z Bayeru Leverkusen. Najpierw prawy obrońca „Aptekarzy” został ograny przez Douglasa Costę przy bramce na 1:0. Następnie pchnął w polu karnym Arturo Vidala, co dało rzut karny Bayernowi. Jakby tego było mało, Hilbert sprokurował także drugą jedenastkę, po tym jak dotknął piłki ręką przy jednym z dośrodkowań w pole karne.

11. VFL Wolfsburg dało sobie spokojnie radę z Schalke bez Kevina de Bruyne oraz Ivana Perisica.