„Wrócił!”, czyli jak Messi i Suarez ściągnęli Neymara z powrotem

Odejście Neymara z Barcelony do PSG było najbardziej szokującą rzeczą w kończącym się okienku. Wielu kibiców dalej nie może pogodzić się z myślą o braku Brazylijczyka w La Liga i kimś innym u boku Messiego i Suareza. Wielki tercet jednak nie do końca jest już przeszłością.

Kulisy największego transferu w dziejach i rollercoaster z nim związany do dziś przyprawia sympatyków Barcelony o ból głowy. Po pierwszych meczach sezonu, oglądając Messiego i Suareza (ostatnio nawet samego Argentyńczyka) bez ich trzeciego muszkietera, nie można oprzeć się wrażeniu, że coś jest nie tak jak powinno. Myśl ta jeszcze z pewnością długo nie opuści wielu głów, a niestety dwójka, która pozostała z MSN, nie pomaga…

Jakiś czas temu Pique opublikował zdjęcie, o którym momentalnie zrobiło się głośno. Była to przyjemniejsza część rollercoastera, w której wydawało się, że Brazylijczyk jednak pozostanie na Camp Nou i dalej będziemy mogli raczyć się grą kosmicznej trójki. Jak wiadomo stało się inaczej, ale trend do publikowania zdjęć pozostał. Tym razem sprawy w swoje ręce wziął sam Leo Messi.

Volvió @3gerardpique ???

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

„Wrócił, @3gerardpique” – tak do stopera drużyny „Dumy Katalonii” zwrócił się Argentyńczyk, na zdjęciu całej wcześniej wspomnianej trójki. Odniósł się tym samym do pamiętnego zdjęcia Pique z brazylijskim crackiem. Całość szybko podchwycił Suarez, udostępniając post kolegi z ataku. Spektakularna akcja tej dwójki i powrót gwiazdora na Camp Nou to niestety tylko marzenia fanów „Blaugrany” – jak się okazało, Neymar i Alves korzystając z wolnego dnia, odwiedzili Barcelonę i swoich byłych boiskowych towarzyszy.

Amigos ??

A post shared by Nj ?? ? neymarjr (@neymarjr) on

Nastroje najwyraźniej dopisywały, a Neymar nie ma już żalu do Pique za zdjęcie, które ok. miesiąc temu wywołało takie poruszenie. „Zostaje” – podpisał swój post nowy nabytek PSG. Kontekst znamy doskonale.

Se queda ??? @3gerardpique

A post shared by Nj ?? ? neymarjr (@neymarjr) on

Trzeba przyznać, że dziwnie patrzy się na ich zdjęcie ze świadomością, że nigdy nie zobaczymy już całej trójki obok siebie. Smuci aspekt czysto sportowy, ale nie tylko. W piłce nożnej istnieje wiele przyjaźni, ale takiego tercetu chyba nigdy nie było i może już nie być. MSN zgrywali się idealnie zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym, co potwierdzały m.in. wspólne obiady, a nawet wakacje. Neymar pokazuje, że można być w konflikcie z byłym pracodawcą, ale mimo to nie zapominać o przeszłości, paląc za sobą mosty. Fajny gest Brazylijczyka, ale co się zobaczyło, tego się „nie odzobaczy” – wyraźnie czuć jakąś pustkę w środku…

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy