Wymowna scena tuż przed meczem Slavia Praga – Arsenal! [WIDEO]

Cały czas angielskie kluby biorą udział w akcji Black Lives Matter, która polega na symbolicznym klęknięciu przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Część drużyn czy reprezentacji nie do końca utożsamia się z tym ruchem. W tym gronie jest między innymi Slavia Praga. Efekt jest taki, iż tuż przed startem rywalizacji czeskiej ekipy z „Kanonierami”, byliśmy świadkami bardzo wymownej sceny.

W środę UEFA poinformowała o zawieszeni jednego z graczy Slavii. Tym piłkarzem jest Ondrej Kudela, który w trakcie meczu Rangersów miał skierować do Glena Kamary rasistowskie obelgi. Kudela nie może zagrać przez dziesięć spotkań. Cała sprawa podgrzewa oczywiście atmosferę w kontekście akcji Black Lives Matter.

Wymowna scena z udziałem Lacazette’a

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego, piłkarze Arsenalu zaczęli przygotowywać się do wykonania symbolicznego gestu uklęknięcia. „Kanonierzy” zauważyli jednak, że gracze Slavii postanowili stanąć razem przy środku pola, co zniechęciło kilku piłkarzy Arsenalu, którzy odsunęli się na bok. Inną drogę obrał Alexandre Lacazette. Francuz nic nie zrobił sobie z ruchu zawodników Slavii Pragi i wykonał symboliczny gest.

Komentarze

komentarzy