Gram grubo #153: Bach, Bach Karabach – ostatnia szansa

gramgrubo

„Lech, Lech, Kolejorz!” – chciało się zaśpiewać po niedzielnym spotkaniu w Poznaniu, w którym gospodarze rozgromili Piasta 5:1, co zresztą przewidzieliśmy. Tak się złożyło, że wracając z pracy, jechałem autobusem pełnym poznańskich „kiboli” (co w wielkopolskiej gwarze nie ma negatywnego wydźwięku). Radość, śpiewy i komiczne zaczepki w stronę stającej obok na światłach policji, która skwitowała to szerokim uśmiechem, to kwintesencja świata kibiców. Po dniu przerwy wracamy z typami, których szukać będziemy w eliminacjach Ligi Mistrzów. 

Możecie także dołączyć do naszej grupy na FB >KLIK

oraz profilu GRAM GRUBO >KLIK

A doszukaliśmy się wyłącznie jednego spotkania na dzisiaj. Rewanż w ramach III rundy eliminacji do elity europejskiej piłki, w którym Sheriff Tiraspol podejmie na własnym stadionie Karabach. W pierwszym meczu typowaliśmy zwycięstwo Azerów i to z przewagą co najmniej dwóch goli. Jednak jak się okazało, mistrzowie Azerbejdżanu nie potrafili wbić choćby jednej bramki gościom z Mołdawii, mimo druzgocącej przewagi, której jednak nie potrafili zamienić na gole.

Powodem tego rażącego braku skuteczności jest z pewnością brak rytmu meczowego. W lidze azerskiej trwa nadal wakacyjna przerwa i jedyne mecze o stawkę w nowym sezonie, Karabach grał właśnie w eliminacjach Ligi Mistrzów. Mechanizm, choć dobrej jakości, trzeba jeszcze naoliwić, by wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku, dlatego Azerom potrzeba czasu. A czas ten ucieka dość szybko i może się okazać, że wraz z nim piłkarzom z Agdam ucieknie Liga Mistrzów. Pora się obudzić i osiągnąć korzystny rezultat w Mołdawii. Do awansu wystarczy bramkowy remis, jednak skłaniamy się bardziej ku zwycięstwu gości. Ryzykownie, jednak wierzymy, że wreszcie udokumentują przewagę i w porę obudzą się na mołdawskiej ziemi. W tej edycji eliminacji Azerowie potrafili już wywieźć korzystny wynik ze stadionu rywala, kiedy to pokonali 1:0 gruzińską Samtredię. Dziś liczymy na dobrą dyspozycję gości!

Sheriff Tiraspol – Karabach Agdam | Karabach Agdam, 2,55

Zarejestruj się w Totolotku. Damy Ci 500 zł bonusu od depozytu i 20 zł na darmowy zakład

Zarejestruj się w Totolotku. Damy Ci 500 zł bonusu od depozytu i 20 zł na darmowy zakład

Komentarze

komentarzy