Pierwsza pani sędzia w historii Bundesligi

Pierwsza sędzina w historii Bundesligi – Bibiana Steinhaus
Bibiana Steinhaus (Źródło: Onedio.com)

Przyszły sezon rozgrywek Bundesligi przyniesie nie tylko system powtórek VAR, ale dojdzie także do zmian wśród sędziów, którzy z niego będą korzystać. Jedną z nowych twarzy będzie Bibiana Steinhaus – pierwsza kobieta sędziująca mecze Bundesligi.

38-latka z Hannoveru pracuje w policji, jednak już od wielu lat jest uznaną w świecie futbolu sędziną międzynarodową. Brała udział m.in. w mistrzostwach świata kobiet w 2011 i 2015 oraz igrzyskach olimpijskich w Londynie. Od sezonu 2007/2008 Steinhaus jest także sędziną główną podczas meczów 2. Bundesligi, więc męski świat piłki nie jest jej w żadnym stopniu obcy. Sędzina prowadziła także mecze DFB-Pokal oraz niższych lig w Niemczech. Pierwszego czerwca w Cardiff poprowadzi finał kobiecej Ligi Mistrzów. Dodatkowo Steinhaus w kilku meczach pełniła funkcję sędziny technicznej, przez co musiała radzić sobie z emocjonalnymi zachowaniami Juergena Kloppa czy Pepa Guardioli. Dzięki sporemu doświadczeniu władze federacji podjęły decyzję, aby jako pierwsza kobieta sędziowała mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

Zmiany nie dotyczą jedynie Bibiany Steinhaus. Do grona sędziów w Bundeslidze razem z nią dołączy Martin Petersen, Sven Jabłoński oraz Sören Bociany. Z kolei na emeryturę udają się Wolfgang Stark, Günter Perl, a także Jochen Drees.


Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

 

Komentarze

komentarzy