34 rzeczy jakie zapamiętaliśmy z niemieckich boisk w 2015 roku

W 2015 roku na niemieckich boiskach działo się wiele. Padały piękne bramki, wielu zawodników wystrzeliło z fantastyczną formą, wiele meczów trzymało w napięciu do samego końca, kilka klubów walczyło o puchary do ostatniej kolejki. Postaraliśmy się zebrać te rzeczy, które najbardziej zapadły nam w pamięci, także tych związanych z Polakami walczącymi o jak najlepsze rezultaty w ojczyźnie Goethego.

1. 30.01. – Vfl Wolfsburg – Bayern Monachium 4:1.

2. 14.02. – Bayer Leverkusen – Vfl Wolfsburg 4:5 (do przerwy 0:3).

3. 14.02. – Bayern Monachium – HSV Hamburg 8:0.

4. Znakomita runda wiosenna Borussii Dortmund oraz Borussii M’Gladbach.

5. Fatalne wykonywanie rzutów karnych graczy Bayernu w półfinale Pucharu Niemiec.

6. Kosmiczna gra Kevina De Bruyne, który został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu 2014/2015.

7. Superpuchar Niemiec dla Wolfsburga, wygrany po serii rzutów karnych (gola dającego konkurs jedenastek w końcówce spotkania zdobył Nicklas Bendtner).

8. Odejście z BVB Jurgena Kloppa.

9. Odejście z Bayernu Bastiana Schweinsteigera.

10. Fartowne utrzymanie Hamburga w Bundeslidze, po dramatycznych meczach barażowych.

11. Wypożyczenie Jakuba Błaszczykowskiego do Fiorentiny.

12. Transfer Przemysława Tytonia do VFB Stuttgart oraz fatalna formacja defensywna tego zespołu jesienią tego roku.

13. Dramatycznie słaby początek sezonu w wykonaniu Borussii M’Gladbach.

14. Podanie się do dymisji trenera BMG w związku ze słabymi wynikami.

15. Odbudowa zespołu „Źrebaków”.

16. Bujna broda Marco Sailera.

Fussball-Darmstadt-98-gewinnt-Testspiel-gegen-luxemburgischen-Club_image_630_420f

17. Wejście do bramki BVB Romana Burkiego, który pozycję pierwszego bramkarza zabrał Romanowi Weidenfelerowi.

18. Walka Łukasza Piszczka o pierwszy skład z Mathiasem Ginterem.

19. Występy Eugena Polańskiego w roli kapitana Hoffenheim.

20. Dobre występy Leroya Sane, które zaowocowały debiutem w seniorskiej kadrze reprezentacji Niemiec.

21. Genialna gra na skrzydle Douglasa Costy.

22. Odbudowa Javiera Hernandeza w Bayerze Leverkusen.

23. Bardzo dobra obrona Ingolstadt.

24. Zaskakująco wysoka trzecia lokata po rundzie jesiennej Herthy Berlin.

25. 12.09. – Eintracht Frankfurt – FC Köln – 6:2.

26. 5 goli Lewandowskiego w 9 minut strzelonych w meczu w Wolfsburgiem. Dzięki temu wyczynowi kapitan reprezentacji Polski czterokrotnie został wpisany do księgi rekordów Guinnessa.

27. 100 bramek na koncie Lewandowskiego w Bundeslidze (obecnie ma ich już 106).

2CC9B7F200000578-3250082-image-a-12_1443279617110

28. Dwa gole Artura Sobiecha w meczu przeciwko BVB.

29. 21.11 – Vfl Wolfsburg – Werder Brema – 6:0.

30. 28.11 – Hoffenheim – Borussia M’Gladbach – 3:3 (w pierwszej połowie czerwoną kartkę dostał Granit Xhaka z BMG).

31. 12.12 – Bayer Leverkusen – Borussia M’Gladbach – 5:0.

32. Regularność strzelecka Aubameyanga w rundzie jesiennej.

33. Czteroosobowa ławka rezerwowych Bayernu Monachium w meczu z Hannoverem.

34. Wiadomość o zmianie na ławce trenerskiej Bayernu Monachium – Pepa Guardiolę, w przyszłym roku na ławce trenerskiej Bawarczyków zastąpi Carlo Ancelotti.