Justin Kluivert idzie w ślady ojca

Fot: (graffiotech.com)

18-letni Justin Kluivert błysnął w wygranym przez Ajax meczu z Rodą Kerkrade. Syn Patricka Kluiverta popisał się hat-trickiem, a każde trafienie napastnika było niezwykłej urody. Młody zawodnik może okazać się diamentem nie tylko Ajaksu, ale także mającej problemy reprezentacji. 

Początek wczorajszego spotkania w Amsterdamie nie przebiegał pod dyktando gospodarzy. W 32. minucie bramkę dla gości z Kerkrade zdobył Christiaan Kum. Wówczas kibice zgromadzeni na Johan Cruyff Arena nie przypuszczali jeszcze, co ich czeka. A czekało bardzo wiele, wszystko za sprawą 18-letniego Justina Kluiverta. Niewątpliwie już teraz młody napastnik jest jednym z najpopularniejszych Justinów na świecie. Chyba tylko Justin Bieber i Justin Timberlake cieszą się większą popularnością, zwłaszcza w Europie, niż utalentowany snajper.

Kluivert trafił do siatki jeszcze przed przerwą, co wlało nadzieję w serca sympatyków gospodarzy i w samych piłkarzy. W drugiej połowie na prowadzenie podopiecznych Marcela Keizera wyprowadził w 59. minucie Kasper Dolberg. Minutę później swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kluivert. W 85. minucie spotkania Justin zdobył swoją trzecią bramkę. Warty podkreślenia jest fakt, iż żaden klasowy i doświadczony napastnik nie powstydziłby się takich trafień. Każde było wyjątkowe i podkreślało świetne wyszkolenie techniczne. Zresztą sami zobaczcie:

Ręce same składają się do oklasków z podziwu dla młodego napastnika. Co ciekawe, były to pierwsze trafienia Kluiverta w Eredivisie. Trzeba przyznać, że trudno sobie wyobrazić lepszy start. Minutę po trzeciej bramce Kluiverta trener w jego miejsce wprowadził Dennisa Johnsena. Dał tym samym okazję kibicom do standing ovation dla następcy Patricka. Co prawda do osiągnięć ojca jeszcze sporo młokosowi brakuje, ale pokazał, że potencjał ma równie wielki, albo nawet i większy. To oczywiście pokaże przyszłość, bo dotychczas 18-latek występuje jedynie w reprezentacjach młodzieżowych. Jego ojciec, Patrick, zaliczył 79 występów w kadrze „Oranje”, dla której zdobył 40 goli. Zanim odszedł do Milanu, to zdążył w barwach Ajaksu rozegrać 86 spotkań i zdobyć 42 bramki.

Patrick Kluivert szybko zakończył karierę, bo w wieku 32 lat w barwach francuskiego Lille. Syn ma zatem szansę na pobicie wszelkich zdobyczy ojca. W tym młodemu napastnikowi ma pomóc Mino Raiola. Jeden z dwóch największych agentów piłkarskich na świecie wiedział, co robi, biorąc pod swoje skrzydła taką perełkę.

Fortuna: Odbierz 100 zł na zakład bez ryzyka lub 20 zł ZA DARMO + bonus od depozytu do kwoty 400 zł

 

Komentarze

komentarzy