Adam Stachowiak podbija Super Lig. Genialny start sezonu w wykonaniu Polaka!

Drugą młodość przeżywa Adam Stachowiak w tureckiej lidze. Denizlispor, czyli drużyna Polaka zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli. Wynik robi wrażenie, gdyż jest to beniaminek Super Lig. Ogromny wpływ na rezultaty zespołu miał 32-letni bramkarz!

Adam Stachowiak zapewne kojarzy się polskim kibicom ze swoich występów w Odrze Wodzisław, Górniku Zabrze czy GKS-ie Bełchatów. W 2013 roku Stachowiak na stałe opuścił polską piłkę, przechodząć do bułgarskiego Botev Plovdiv.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

W efbet Liga 32-latek spędził niecałe trzy sezony, będąc podstawowych bramkarzem zespołu. Po przygodzie w kraju leżącym przy Morzu Czarnym, Stachowiak przeniósł się na zaplecze ligi tureckiej, podpisując kontrakt z Gazisehir Gaziantep FK. We wspomnianej ekipie spędził trzy sezony. W zeszłym roku Polak zmienił barwy klubowe, pozostając jednak w tej samej lidze. Transfer do Denizlisporu okazał się strzałem w dziesiątkę. Adam wraz z drużyną wygrał rozgrywki, awansując tym samym do Super Lig.

Pierwszy sezon beniaminka na najwyższym szczeblu zmagań to z reguły wielka niewiadoma. Zmienia się zupełnie poziom gry, dlatego zespoły nie wyglądają na boisku już tak dobrze, jak w niższych rozgrywkach. Takiej opinii nie możemy wystawić klubowi Stachowiaka. Denizlispor po trzech ligowych kolejkach jest liderem Super Lig. Siedem zdobytych punktów pozwala cieszyć się ekipie Adama z pierwsze pozycji.

Ogromny wpływ na rezultaty zespołu miał Adam Stachowiak. Polak obronił bowiem w lidze już trzy rzuty karne. To dzięki świetnej postawie 32-latka jego zespół jako jedyny w Super Lig nie stracił jeszcze bramki.

Kibice w Turcji zachwycają się postawą bramkarza, a my możemy cieszyć się, że kolejny reprezentant naszego kraju błyszczy za granicą.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy