Adama Traore bliski zmiany klubu. Nie trafi jednak do Tottenhamu!

Od początku stycznia w mediach przewija się temat transferu Adamy Traore. Wydawało się, że hiszpański zawodnik trafi do Tottenhamu, by grać na wahadle pod wodzą Antonio Conte. Według ostatnich doniesień mediów, Traore zaliczy niespodziewany powrót. 26-latek ma ponownie reprezentować barwy Barcelony.

Traore zasłynął w piłkarskim świecie przede wszystkim ze względu na swoje warunki fizyczne, które w futbolu są rzadko spotykane. W kontekście suchych statystyk, Hiszpan rozegrał tylko jeden wyróżniający się sezon w Premier League. Mowa o kampanii 2019/2020, w której zdobył 4 bramki oraz zanotował 9 asyst.

W obecnych rozgrywkach Adama Traore strzelił zaledwie jednego gola w dwudziestu ligowych spotkaniach. Postawa hiszpańskiego gracza pozostawia wiele do życzenia, więc Wolverhampton jest otwarty na transfer 26-latka.

Adama Traore wróci do Barcelony?

Początkowo wydawało się, że Adama Traore przejdzie do Tottenhamu, by grać na prawym wahadle. Jak twierdzi The Athletic, Hiszpan odrzucił tę opcję, gdyż nie zamierza występować na wspominanej pozycji. 26-latek może jednak doczekać się transferu. Według wspominanego źródła, Traore jest bliski przenosin do Barcelony na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za 35 milionów euro.

Traore reprezentował w przeszłości barwy „Dumy Katalonii”. Piłkarz rozstał się z tym klubem w 2015 roku, przenosząc się do Aston Villi.

Komentarze

komentarzy