Agent Lewandowskiego oficjalnie dolewa oliwy do ognia. Gdzie ostatecznie trafi Polak?

Czy latem czeka nas transfer Roberta Lewandowskiego?
Czy latem czeka nas transfer Roberta Lewandowskiego?

Po wielu miesiącach spekulacji na temat transferu Roberta Lewandowskiego, przyszedł czas na klarowne deklaracje. „Robert zamierza odejść z Bayernu” – stwierdził nowy agent Polaka, Pini Zahavi. Co na to Bayern Monachium i jakie kluby 29-latek bierze pod uwagę?

Do tej pory plotki związane z rzekomym transferem polskiego napastnika bazowały na domysłach i doniesieniach niemieckich czy to angielskich brukowców. Teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni, bowiem otoczenie wokół „Lewego” oficjalnie potwierdziło chęć odejścia. Co to zmienia w kontekście samego Bayernu? Absolutnie nic. „Bawarczycy” mają w tej grze wciąż najlepsze karty i mogą zdecydować, że Polak nadal pozostanie w Bundeslidze, aby wypełnić swój kontrakt do 2012 roku.

Sytuacja dla snajpera Bayernu nie wydaje się najlepsza, ale gdzie diabeł nie może, tam Piniego Zahaviego pośle. Izraelczyk jest architektem największego transferu w historii futbolu i po dopięciu szczegółów przenosin Neymara do PSG, nic nie jest mu obecnie straszne. 74-latek zamierza pomóc działaczom mistrza Niemiec znaleźć następcę Lewandowskiego, co pomogłoby przyśpieszyć ten transfer. W grę wchodzi nawet wymiana z klubami zainteresowanymi usługami Roberta.

– Dla mojego klienta nie są ważne pieniądze. Chęć odejścia nie jest także podyktowana zainteresowaniem konkretnego klubu, ponieważ wszystkie kluby na świecie chciałyby mieć w swoim składzie najlepszego napastnika globu. Mam pewną nadzieję, że Uli Hoeness oraz Karl-Heinz Rummenigge zrozumiej jego zamiary, ponieważ przeżyli wspaniałe kariery i powinni zrozumieć jego sytuację – stwierdził Zahavi w rozmowie z dziennikarzami „Bilda”.

Doniesienia niemieckiego dziennika głównie bazują na wypowiedzi agenta, ale możemy dowiedzieć się także o klubach zainteresowanych Polakiem. Według Christiana Falka, żurnalisty „Bildaa”, jest to PSG, Chelsea oraz Manchester United. W tym zestawieniu brakuje Realu Madryt, w którym ciężko póki co znaleźć dla niego miejsca. Wspomniane wyżej kluby mogą zapewnić odpowiednią pensję dla Lewandowskiego, a najpoważniejszym kandydatem powinna być ekipa z Paryża, która do transakcji może dołożyć także Edinsona Cavaniego.

W grę wchodzi także Premier League, ale Chelsea w kolejnym sezonie nie zagra w Lidze Mistrzów, a sam fakt wspomnienia „The Blues” argumentuje się głównie znajomością Zahaviego z Abramowiczem. Manchester United? Mourinho latem zeszłego roku zapłacił za Romelu Lukaku około 75 milionów funtów i trudno wyobrazić sobie kolejny gigantyczny transfer w ten sektor boiska. Być może w kontakcie jest także Manchester City, ale wówczas niezbędne byłoby odejście Sergio Aguero.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy