Alan Pardew pożegnał się z ADO Den Haag!

Alan Pardew
Alan Pardew przejmuje stery w WBA [fot.http://footballprognosis.com]
W ekipie ADO Den Haag prawdziwy rollercoaster. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, iż holenderski zespół spadnie z Eredivisie. Zakończenie sezonu w wyniku panującej pandemii spowodowało, iż mimo kiepskich wyników, drużyna zagra w następnym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klubu nie poprowadzi jednak Alan Pardew, który opuścił ekipę za porozumieniem stron.

Dość niespodziewanie, Alan Pardew pod koniec grudnia 2019 roku po raz pierwszy objął drużynę spoza Anglii, zostając szkoleniowcem ADO Den Haag. Holenderski zespół fatalnie spisywał się w trakcie sezonu 2019/2020. Trener ze sporym doświadczeniem w Premier League miał pomóc drużynie w walce o utrzymanie.

Pardew nie zdziałał cudów, wygrywając zaledwie jeden z ośmiu meczów w Eredivisie. Tuż przed zawieszeniem rozgrywek gracze ADO Den Haag okupywali przedostatnie miejsce w lidze z niewielkimi nadziejami na utrzymanie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Decyzja o zakończeniu sezonu spowodowała, iż klub znajdzie się na liście drużyn, które będą rywalizować w kolejnym sezonie ligi holenderskiej. Co ciekawe, Alan Pardew przed rozpoczęciem pracy w ADO Den Haag ustalił, że przy ewentualnym utrzymaniu, trener otrzyma od klubu 100 tys. euro. Nietypowe okoliczności wywalczenia tego celu oraz panująca pandemia wpłynęły na to, iż szkoleniowiec zrezygnował z tej premii.

Co więcej, Pardew rozstał się z ADO Den Haag. Jak poinformował klub, nastąpiło to za porozumieniem stron. Sam Alan wypowiedział się na temat tej decyzji – Osobiście mam pozytywne odczucia do tego zespołu. Podobała mi się pasja wśród fanów. Będę dobrze wspominać doświadczenie z Holandii. Jest mi przykro, że mój czas się skończył. Życzę im oczywiście sukcesów w przyszłości.

 

Komentarze

komentarzy