Aleksander Buksa i Barcelona – transfer możliwy już latem?

To jeden z najgłośniejszych tematów ostatnich dni w polskim futbolu. Aleksander Buksa stał się obiektem zainteresowania Barcelony. Transfer może wydawać się realny?

Aleksander Buksa jest uważany za jeden z największych polskich talentów rocznika 2003. W obecnym sezonie wystąpił w barwach “Białej Gwiazdy” w 14 meczach, w których trzykrotnie trafił do siatki. Piłkarz ma na koncie również występy w reprezentacji Polski U-17.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Zainteresowanie Barcelony

Od zeszłego tygodnia w mediach krążą pogłoski o tym, że Aleksander Buksa znalazł się na celowniku “Blaugrany”. W Polsce pierwszy o tym powiadomił “Super Express” i doniesienia zostały potwierdzone przez agenta piłkarza, Marcina Kubackiego.

Gdyby doszło do transferu, młody piłkarz nie trenowałby z Messim i spółką, tylko trafiłby najpierw do rezerw Barcelony. Trening pod okiem Francisco Pimienty na obiektach jednego z najlepszych klubów świata może jednak budzić fantazję.

Sam fakt transferu mógłby oznaczać korzyści finansowe dla Wisły Kraków? Raczej nie będą one spore, gdyż jego umowa z “Białą Gwiazdą” wygasa z końcem obecnego roku.

A może Włochy?

Okazuje się jednak, że “Duma Katalonii” nie jest jedynym klubem zainteresowanym pozyskaniem 17-latka z Wisły Kraków. Według “Tuttomercatoweb”, piłkarz jest obserwowany również przez włoskie kluby. Wśród nich są Inter, Atalanta, Roma, Milan oraz Sassuolo.

***

Czy Aleksander Buksa zasili Barcelonę, będzie występował w Primaverze, a może pozostanie w Wiśle Kraków? Na razie jeszcze nie podjęto żadnych rozmów. Wiele jednak na to wskazuje, że 17-latek niebawem zmieni otoczenie.

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy