Quiz z wiedzy o sporcie #5 – Sprawdź się!

Quiz zzapolowy

Sport to pasja, która łączy wiele osób. Portal Zzapołowy podchodzi do wydarzeń ze świata sportu z dużym dystansem. Sprawdź swoją siłę w pytaniach z wiedzy ogólnej na tematy sportowe i okołosportowe. W czwartym quizie na naszej stronie, zadaliśmy pytania o halowych zmaganiach lekkoatletycznych. Quiz powstał przy współpracy z firmą ORLEN.

Halowa lekkoatletyka tematem przewodnim piątego quizu

Quiz o sporcie może mieć bardzo szeroki zakres, w końcu dyscyplin jest niezwykle wiele. W piątym quzie na naszym portalu skupiliśmy się na halowej lekkoatletyce. Jeżeli śledziłeś najważniejsze zawody halowe w tym sezonie: ORLEN Cup Łódź, ORLEN Copernicus Cup i 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, bez problemu powinieneś zdobyć co najmniej 80%. Sprawdź swoją wiedzę o polskich reprezentantach tuż przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Świata w Glasgow. Będzie dziesięć pytań z czterema wariantami odpowiedzi, ale tylko jedna będzie poprawna. Powodzenia!

Quiz zzapolowy

Quiz z wiedzy o sporcie #5

Wiele osób mówi, że ich pasją jest sport, ale czy rzeczywiście się na nim znają? Sprawdź się w przygotowanym przez nas quizie i dowiedz się, czy możesz nazywać się ekspertem od sportu. Pytania będą łatwiejsze i trudniejsze, a motywem przewodnim są halowe zmagania lekkoatletyczne. Naciśnij przycisk "Start" i sprawdź pierwsze pytanie.

1 / 10

1. Ewa Swoboda to czołowa zawodniczka na 60 metrów, która w tym sezonie wygrała już kilka zawodów, między innymi ORLEN Copernicus Cup i 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Jaki jest najlepszy czas Ewy w tym sezonie?

2 / 10

2. Piotr Lisek triumfował w 68. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski. Który raz zdobył tytuł mistrza Polski?

3 / 10

3. Pia Skrzyszowska to nasza najlepsza płotkarka. Według ekspertów pobicie przez nią rekordu Polski jest kwestią czasu. Podczas których zawodów, osiągnęła najlepszy czas w tym sezonie (7.81)?

4 / 10

4. Podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski, Marika Popowicz Drapała pobiła rekord świata masters w biegu na 400 metrów. Jaki osiągnęła rezultat?

5 / 10

5. Podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski, znakomity życiowy rekord osiągnęła startująca poza konkursem skoku wzwyż Maryia Zhodzik. Ile skoczyła reprezentantka KS Podlasie Białystok?

6 / 10

6. Ile wynosi rekord Polski kobiet w biegu przez płotki na 60 metrów, ustanowiony przez Zofię Bielczyk, który próbuje pobić Pia Skrzyszowska?

7 / 10

7. Bieg na 1500 metrów podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski trzymał do samego końca w napięciu. Kto wygrał zawody?

8 / 10

8. Mistrzostwo Polski w trójkskoku wygrał Dawid Krzemiński. Ile oddał poprawnych prób podczas minionych mistrzostw Polski w Toruniu?

9 / 10

9. Kto został najmłodszym zwycięzcą 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski?

10 / 10

10. 1 marca rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Glasgow. Która to będzie edycja zmagań o MŚ?

Your score is

The average score is 35%

0%

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku i daj znać, na ile pytań udało Ci się udzielić poprawnej odpowiedzi. Zachęcam do rozwiązana pierwszego quizu sportowo-lifestyle’owego, drugiego quizu o olimpijczykach, F1 i skokach narciarskich, quizu podsumowującego rok 2023 i quizu o sportach zimowych.

Zzapołowy baner FB

Komentarze

komentarzy