Alexis wskazał możliwy kierunek transferu po pobycie w Mediolanie. „Chciałbym tam zagrać”

Alexis Sanchez (fot. dailystar.co.uk)
Alexis Sanchez (fot. dailystar.co.uk)

Po nieudanym czasie w Manchesterze United, Alexis Sanchez spróbuje odbudować swoją formę w Interze. Jeśli jednak dyspozycja Chilijczyka ponownie nie okaże się zadowalająco w nowej drużynie, to z pewnością trudno będzie mu znaleźć kolejnego pracodawcę w Europie mając gigantyczne wymagania finansowe. Mimo to 30-latek nie powinien się tym zbytnio przejmować, ponieważ z otwartymi ramionami czekają na niego w Stanach Zjednoczonych.  

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Skrzydłowy po ponad półtora roku opuścił Anglię na rzecz włoskiej Serie A. Oczywiście przenosiny do Interu nie byłyby możliwe, gdyby część pensji nie opłacałaby drużyna z Old Trafford, która nadal opłaca 40% jego gigantycznej tygodniówki na poziomie 390 tysięcy funtów.

Pieniądze okazały się sporą przeszkodą dla United. Anglicy dość długo szukało kupca na Alexisa. Ostatecznie wybór padł na kompromis i pozbycie się kłopotu zaledwie tylko w pewnym stopniu. Co będzie jednak za rok, kiedy piłkarz wróci po przykładowo słabym okresie w Mediolanie? Pewnym wybawieniem może okazać się oferta z MLS, konkretnie z Interu Miami.

– Słyszałem o propozycji  z Miami, ale chce grać jeszcze przez sześć lub pięć lat na dobrym poziomie w Europie. Pewnego dnia chciałbym spróbować swoich sił w Stanach Zjednoczonych, ponieważ futbol w tym kraju bardzo się rozwija.

Klub Davida Beckhama już za rok rozpocznie swoje zmagania w MLS. Pierwsze doniesienia wskazują, że Anglik namówi do gry w zespole z Miami między innymi Edinsona Cavaniego. Czy kolejnego lata dołączy do nich także i Sanchez? Z pewnością na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć już za kilka miesięcy.

Reprezentant Chile niebawem rozpocznie zmagania w drużynie Antonio Conte. Włoch jeszcze za czasów pracy w Chelsea pragnął trenować tego zawodnika i jeśli rzeczywiście ta dwójka poczuje między sobą chemie – występy Alexisa ponownie mogą zacząć sprawiać radość kibicom, a przenosiny do USA zostaną odłożone w czasie.   

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy