Alphonso Davies pobił rekord Bundesligi!

To był szalony mecz dla Alphonso Daviesa. Pobity rekord Bundesligi, czerwona kartka i radość ze zdobytego mistrzostwa Niemiec. Zawodnik „Bawarczyków” po rywalizacji z Werderem Brema nie tylko mógł cieszyć się z tytułu, ale również z osiągnięcia miana najszybszego piłkarza w historii Bundesligi.

W niesamowitym tempie rozwija się kariera kanadyjskiego gracza. Jeszcze w trakcie rozgrywek 2018/2019, Davies był zawodnikiem, który otrzymał raptem kilkadziesiąt minut w Bundeslidze. Podczas kończącej się kampanii, Alphonso jest już kluczowym graczem pierwszego składu „Bawarczyków”.

Nagroda w postaci kontraktu

Świetna postawa 19-latka zaowocowała nowym kontraktem. Alphonso Davies pod koniec kwietnia związał się z Bayernem nowym kontraktem. Obecna umowa obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Rekord Bundesligi i reakcja zawodnika

W trakcie rywalizacji z Werderem, Alphonso Davies zanotował imponujący sprint. Jak się okazało, Kanadyjczyk z wynikiem 36,51 km/h pobił rekord Bundesligi pod względem najszybszego biegu. Po tym, jak Davies dowiedział się o swoim wyczynie, piłkarz nie krył radości.

W sezonie 2019/2020, Alphonso Davies rozegrał 28 spotkań w Bundeslidze, zdobywając 3 bramki oraz zaliczając 4 asysty.

Komentarze

komentarzy