Andre Schurrle ogłosił zaskakującą decyzję. Niemiec kończy karierę w wieku 29 lat!

Andre Schurrle przekazał sensacyjną informację za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wieku zaledwie 29 lat, niemiecki piłkarz postanowił zakończyć piłkarską karierę. Niedawno zawodnik rozwiązał kontrakt z Borussią Dortmund za porozumieniem stron. 

Swoje pierwsze poważne kroki w dorosłej karierze Andre Schurrle stawiał w ekipie FSV Mainz. Po niezwykle imponującym sezonie 2010/2011, w którym Schurrle zdobył 15 goli, a także zaliczył 5 asyst w 33 ligowych potyczkach, ofensywnego zawodnika wykupił Bayer.

Transfer do Chelsea

W Leverkusen Andre spędził dwa sezony. Następnie po zawodnika zgłosiła się Chelsea, która zapłaciła za Niemca 22 miliony euro. W ekipie „The Blues” 29-latek nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie, dlatego już na początku 2015 roku Schurrle wrócił do Bundesligi.

Andre zasilił szeregi Wolfsburga. Niemieckiemu piłkarzowi udało się odzyskać blask w trakcie kampanii 2015/2016. Dzięki dobrym występom, zawodnika wykupiła Borussia.

Epizod w Premier League i gra w Rosji

Pobyt Schurrle w Dortmundzie nie był specjalnie udany. W związku z tym, ofensywnego gracza wypożyczyła ekipa Fulham w 2018 roku. Po jednej kampanii spędzonej w Premier League, Andre trafił na sezon do Spartaka.

Niedawno 29-latek rozwiązał swój kontrakt z Borussią. Wydawało się, że Niemiec nie będzie miał większych problemów ze znalezieniem nowego zespołu.

Koniec kariery

W piątek Andre Schurrle za pośrednictwem swoich mediów poinformował, iż kończy karierę. W trakcie swojej przygody z piłką, Niemiec mógł cieszyć się z mistrzostwa świata w 2014 roku. Schurrle miał także wpływ na triumf Chelsea w Premier League podczas sezonu 2014/2015.

Komentarze

komentarzy