Arkadiusz Milik jeszcze zimą trafi do Hiszpanii?

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik może jeszcze w styczniu zmienić otoczenie. Piłkarz Napoli do tej pory był głównie łączony z Juventusem, aczkolwiek teraz wzrosły jego szanse na transfer do Atletico.

Na trybunach do stycznia

Transfer Arkadiusza Milika w letnim okienku to bez wątpienia jedna z najgłośniejszych sag transferowych w Polsce i we Włoszech w ostatnim czasie. 26-letni napastnik jeszcze na początku roku podjął decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu, który wygasa w przyszłym roku. W związku z tym reprezentant Polski już latem miał opuścić Napoli.

Tak się ostatecznie nie stało – piłkarz nie trafił ani do Juventusu, ani do Interu, Romy, czy Fiorentiny, z którymi łączyły go media. Arkadiusz Milik pozostał w Napoli, aczkolwiek Gennaro Gattuso nie zgłosił go do składu zarówno na Serie A, jak i na Ligę Europy. Chociaż 26-latek wrócił do treningów z pierwszą drużyną, każdy mecz musi spędzić na trybunach.

Odejście Costy szansą dla Milika?

Szansą dla Arkadiusza Milika mogłoby się okazać zimowe okno transferowe. Do tej pory piłkarz był łączony z Juventusem, aczkolwiek teraz nową szansą dla niego mogą być zmiany w Atletico Madryt. O rozwiązanie kontraktu poprosił bowiem Diego Costa – dzięki temu w klubie będzie miejsce dla napastnika. Poza tym, po zwolnieniu Hiszpana z listy płac, stołeczny klub zaoszczędzi na pensji zawodnika i nie będzie musiał się obawiać o fundusze na transfer.

Z doniesień włoskich mediów wynika, że Napoli oczekuje za piłkarza 18 milionów euro, ale może zejść do dziesięciu. Tym bardziej, że to ostatni moment dla klubu na to, by zarobić na Miliku, gdyż latem wygasa kontrakt 26-latka.

Komentarze

komentarzy