Ashley Young szykuje się do odejścia z Manchesteru United. Anglik ma trafić do czołowego klubu z Serie A!

Ashley Young w Manchesterze United przebywa od 1 lipca 2011 roku. Niewielu obecnych zawodników „Czerwonych Diabłów” może pochwalić się takim stażem. Kontrakt Anglika obowiązuje do końca obecnego sezonu. Początkowo zakładano, iż Young wypełni umowę i pożegna się z klubem w ostatni dzień czerwca 2020 roku. Poważne zainteresowanie ekipy z Mediolanu powoduje, iż 34-latek może opuści Old Trafford już w zimowym oknie.

Young w trwających rozgrywkach musi pogodzić się z rolą rezerwowego. Co prawda na początku kampanii, doświadczony Anglik regularnie pojawiał się w wyjściowym składzie, jednakże było to wywołane przede wszystkim kontuzją Luke’a Shawa. Obecnie, były gracz Southampton jest raczej wyżej w hierarchii lewych obrońców, a swoje szanse otrzymuje także 19-letni Brandon Williams.

Ashley może zatem powoli przygotowywać się do nowej przygody. Zapewne 34-latek przypuszczał, że zmieni barwy klubowe dopiero po zakończonym sezonie. Na horyzoncie pojawiła się jednak bardzo atrakcyjna oferta, którą zarówno doświadczony Anglik, jak i Manchester United rozważą.

Według informacji Fabrizio Romano, Inter wysłał zapytanie w sprawie Ashleya Younga. Oba zespoły miały już nawet rozpocząć zaawansowane rozmowy odnośnie transferu piłkarza zimą. Young wykazuje zainteresowanie ofertą, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by 34-latek przeniósł się w styczniu do Mediolanu.

Co ciekawe, wielkim orędownikiem tej transakcji jest Antonio Conte. Włoski szkoleniowiec starał się nawet sprowadzić Younga w 2017 roku, gdy prowadził jeszcze Chelsea. Transfer w ostatni dzień letniego okna nie doszedł do skutku, więc londyński zespół zasilił Davide Zappacosta.

Komentarze

komentarzy