Aurelio De Laurentiis chwali Arkadiusza Milika – ” Kibice go nie doceniają”

Przedstawiciele Napoli w trakcie letniego okna transferowego mieli sporo pracy. Klub zasiliło kilka ciekawych nazwisk. Obszerny wywiad o swoim zespole udzielił Aurelio De Laurentiis, który zdradził m.in. kulisy transferu Llorente oraz wyznał, dlaczego Napoli nie zabiegało za wszelką cenę o Icardiego.

Argentyńskiego napastnika łączono z przenosinami do Neapolu. Włoskie media sugerowały, iż wicemistrz Serie A może podjąć próbę sprowadzenia zawodnika Interu. Aurelio De Laurentiis wyznał, iż rzeczywiście coś było na rzeczy – Zaoferowałem Interowi 60 milionów euro plus ewentualne bonusy. Łącznie kwota wynosiła 65 milionów. Wystosowałem także propozycję do Wandy odnośnie zarobków Mauro, które mogły wynieść około 12 milionów euro.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Icardi nie jest głupim człowiekiem. Zapewne poczuł, że musi ponownie wystartować na europejskim poziomie. Dołączył do takiego zespołu jak PSG, gdyż tam łatwiej jest mu wyróżnić się niż w Napoli. Dla niego to był najlepszy wybór.

Aurelio zdradził również, że zakontraktowanie Llorente to pomysł trenera włoskiej ekipy – Llorente nie był moim pomysłem. To raczej wybór Ancelottiego. Nikt nie odwróciłby się od takiego gracza jak Icardi, ale od początku Carlo optował za Fernando, gdyż twierdził, że w ataku jesteśmy bardzo dobrze zaopatrzeni. Potrzebowaliśmy zawodnika, który wejdzie na ostatnie 30 minut i wykona swoją pracę.

Prezes Napoli postanowił pochwalić Arkadiusza Milika. Włoch przyznał, że sympatycy zespołu nie do końca doceniają pracę napastnika – Potrzebowaliśmy gracza, który może współpracować z naszym Milikiem. Nie możemy zapominać, że Arkadiusz ma za sobą dwa ciężkie sezony, okupione kontuzjami. W pierwszym sezonie po prawdziwym powrocie strzelił 20 goli, bez wykonywania rzutów karnych. Oznacza to, iż przy strzelaniu „jedenastek” mógł nawet zostać najlepszym strzelcem Serie A. Nie rozumiem więc, dlaczego niektórzy fani nie doceniają swojego diamentu.

Co ciekawe, Aurelio De Laurentiis postanowił także poruszyć kwestię Antonio Conte. Prezes Napoli wyznał, iż próbował sprowadzić tego szkoleniowca do klubu – Długo przed Ancelottim, kiedy Conte był w Londynie, bombardowałem go pytaniami odnośnie pracy w Neapolu. Antonio powiedział mi, że jego kontrakt z Chelsea uniemożliwia mu rozmowy. Myślę, że mówił prawdę, gdyż miał rok przerwy przed powrotem do Serie A.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy