Bartosz Białek o krok od nowego klubu. Polak trafi do Bundesligi!

Kolejny polski napastnik trafia do Bundesligi. Bartosz Białek jest już o krok od przeprowadzki do Wolfsburga. Niemiecki zespół ma zapłacić Zagłębiu Lubin pięć milionów euro!

Młody snajper szturmem podbił polskie boiska najwyższej klasy rozgrywkowej. 18-latek zanotował 19 występów w PKO BP Ekstraklasie, zdobywając dziewięć goli, a także zaliczając cztery asysty. Wydawało się kwestią czasu, aż zagraniczny zespół zgłosi się po napastnika.

Bartosz Białek zasili Wolfsburg

Wszystko wskazuje na to, że wyścig o utalentowanego zawodnika wygrał VfL Wolfsburg. Początkowo pojawiały się informacje w kontekście Borussii Moenchengladbach, jednakże według doniesień „Przeglądu Sportowego”, kolejnym klubem Bartosza będzie ekipa „Wilków”.

Drużyna z Bundesligi ma zapłacić za transfer napastnika 5 milionów euro. Dodatkowo, Zagłębie Lubin może zagwarantować sobie 10% z kolejnego transferu Polaka. Klub z ekstraklasy wynegocjowałby zatem bardzo atrakcyjne warunki.

Konkurencja

Trudno spodziewać się, by Bartosz Białek z miejsca zaczął odgrywać kluczową rolę w klubie. W szczególności, że niekwestionowane miejsce w składzie ma Wout Weghorst. Największym konkurentem w walce o minuty w Bundeslidze będzie Daniel Ginczek.

Komentarze

komentarzy