Bartosz Białek zawodnikiem VfL Wolfsburg!

Kolejny polski napastnik w Bundeslidze. Bartosz Białek od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy VfL Wolfsburg. Z niemiecką ekipą 18-latek związał się kontraktem obowiązującym do 2024 roku!

O przenosinach Bartosza Białka do naszych zachodnich sąsiadów media spekulowały od pewnego czasu. Początkowo przypuszczano, że nowym zespołem napastnika będzie Borussia Moenchengladbach. Ofensywnego gracza ostatecznie zakontraktował VfL Wolfsburg.

Bartosz Białek zawodnikiem VfL Wolfsburg

Z nowym zespołem 18-latek podpisał umowę na cztery najbliższe lata. W ekipie „Wilków”, Białek ubierze koszulkę z numerem „21”. Z wielką ekscytacją piłkarz opowiedział o przenosinach do zespołu z Bundesligi:

Transfer do niemieckiej ligi jest spełnieniem marzeń. Z niecierpliwością czekam na kolejne wyzwanie, jakim jest kontynuowanie kariery w jednej z najsilniejszych lig na świecie – oznajmił Białek.

Świetny interes Zagłębia

Jak informuje portal „Weszło”, Zagłębie Lubin otrzymało 5 milionów euro za sprzedaż Bartosza Białka. Co istotne, ta kwota jest wypłacona w jednej racie. Dodatkowo, 10% z kolejnego transferu 18-latka wpadnie na konto polskiej ekipy.

Komentarze

komentarzy