Bartosz Kapustka odchodzi z Leicester. Czas na powrót do ekstraklasy!

Po ponad czterech latach pobytu za granicą, Bartosz Kapustka wraca do PKO BP Ekstraklasy. Już w poniedziałek 23-latek ma przejść testy medyczne przed przenosinami do Legii Warszawa. Mistrz Polski sprowadza ofensywnego gracza na zasadzie transferu definitywnego. 

Sporo nadziei pokładano w 23-latku po całkiem udanym Euro 2016. Postawę ofensywnego pomocnika doceniła ekipa Leicester City, sprowadzając zawodnika za około 5 milionów euro. Przenosiny do „Lisów” były o tyle zaskakujące, gdyż był to wtedy świeżo upieczony mistrz Anglii.

Niewłaściwy krok

Bartosz Kapustka rzucił się na głęboką wodę. Były gracz Cracovii nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszej drużynie, zaliczając zaledwie trzy spotkania w barwach Leicester. Były to mecze rozgrywane w ramach FA Cup.

Po kiepskim sezonie 2016/2017, Bartosz Kapustka trafił na wypożyczenie do Freiburga. Polak otrzymywał więcej szans, jednakże pozycja piłkarza w niemieckiej ekipie pozostawiała wiele do życzenia. W związku z tym, Kapustka zrobił duży krok w tył, przenosząc się na rok do Oud-Heverlee Leuven z Belgii.

Powrót do ekstraklasy

Przygoda z Leicester dobiega końca. Jak informują polskie media (m.in. Przegląd Sportowy), Bartosz Kapustka w poniedziałek przejdzie testy medyczne poprzedzające przeprowadzkę do Legii. Mistrz Polski sprowadza 23-latka na zasadzie transferu definitywnego, jednakże szczegóły transakcji jak na razie nie są znane.