Bayern chce sprowadzić młodego piłkarza Ajaksu. Ustalono warunki kontraktu!

Rychły transfer Thiago do Liverpoolu sprawia, iż Bayern otrzyma dodatkowe środki na wzmocnienia. Triumfator Ligi Mistrzów nie zamierza jednak sprowadzić nominalnego następcy Hiszpana. Klub z Monachium pracuje nad transferem prawego obrońcy. Wyborem „Bawarczyków” jest Sergino Dest z Ajaksu. 

Reprezentant Stanów Zjednoczonych ma za sobą pierwszy sezon w poważnej piłce. Dest w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił w 20 ligowych spotkaniach, zaliczając 5 asyst. Dodatkowo, 19-latek zagrał w 5 meczach Ligi Mistrzów, a także zaliczył dwie potyczki w Lidze Europy.

Spore zainteresowanie

Czołowe europejskie kluby widzą w prawym defensorze ogromny potencjał. Jak informował mi.in Fabrizio Romano, zainteresowanie graczem wykazują Bayern oraz Barcelona. Zespół z Monachium spotkał się już nawet z przedstawicielami Ajaksu w Amsterdamie, gdzie przedstawił ofertę opiewającą na 15 milionów euro. Holenderski klub oczekuje 10 milionów więcej.

Z kolei „Duma Katalonii” nie może jeszcze pozwolić sobie na złożenie oferty. Hiszpański zespół musi najpierw pożegnać się z jednym ze swoim zawodników, by wystosować propozycję. Poważnym kandydatem do opuszczenia klubu jest Semedo.

Warunki kontraktu ustalone

W piątkowy poranek dziennikarz Bilda – Christian Falk zdradził, iż Bayern ustalił z Sergino Destem warunki kontraktu. 19-latek może liczyć w Monachium na czteroletnią umowę z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. Nadal jednak „Bawarczycy” nie są nawet blisko porozumienia z Ajaksem w sprawie kwoty transferu.

 

Komentarze

komentarzy