Bayern jest zainteresowany prawym obrońcą Szachtara Donieck

Bayern rozgląda się za wzmocnieniami w defensywie. Jak poinformował “Goal.com”, na celowniku klubu znalazł się zawodnik Szachtara, Dodo.

21-letni Brazylijczyk od stycznia 2018 jest piłkarzem Szachtara Donieck. Początkowo nie miał pewnego miejsca w składzie i został wypożyczony na rok do Vitorii Guimaraes. W portugalskim klubie wystąpił w 12 meczach, w których zdobył dwie bramki. Liczba jego występów byłaby większa, gdyby nie kontuzje.

Po powrocie do Szachtara Dodo niespodziewanie wywalczył miejsce w pierwszym składzie. Prawy obrońca w obecnym sezonie wystąpił w barwach klubu z Doniecka w 17 meczach, w których zanotował dwie bramki i trzy asysty.

Jak poinformował brazylijski dziennikarz “Goal.com”, Bruno Andrade, dobre występy Dodo nie umknęły uwadze skautom Bayernu. Mistrz Niemiec poszukuje bowiem zawodnika na prawą obronę. W obecnych rozgrywkach na tej pozycji gra Benjamin Pavard, aczkolwiek nie jest to jego nominalna pozycja. Stąd zainteresowanie Brazylijczykiem.

Według Bruno Andrade, kwota transferu może wynosić 25 milionów euro. Ponadto do transakcji doszłoby jeszcze pięć milionów euro bonusów.

Komentarze

komentarzy