Bayern o krok od wielkiego transferu! Lewy „powitał” nowego gracza

Bayern Monachium od blisko roku walczy o zakontraktowanie Leroya Sane. Niemiec do Bundesligi miał wrócić już ubiegłego lata, ale wówczas dość poważna kontuzja zamknęła temat transferu. Wydaje się jednak, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie w dobiciu tej transakcji.

Bayern negocjuje z City

Niekończąca się saga transferowa związana z Sane może niebawem dobiec końca. Wczorajsze doniesienia z Anglii oraz Niemiec wskazują, że Bayern Monachium i Manchester City zbliżają się do porozumienia w sprawie opłaty za transfer, która ostatecznie pozwoliłaby skrzydłowemu przenieść się do Monachium.

„Telegraph” poinformował dzisiaj, że Bayern planuje ofertę w wysokości 50 milionów funtów, co powinno przekonać działaczy „Obywateli”. Ich poprzednia oferta wynosiła o 13 milionów mniej, ale wraz z mijającymi tygodniami obecny mistrz Anglii nieco mięknie w negocjacjach. Głównym powodem jest kończący się kontrakt zawodnika, którego Leroy nie ma zamiaru podpisać.

Z kolei według „kickera”, Sane zgodził się na osobiste warunki proponowane przez Bayern. 24-latek podpisze 5-letnią umowę.

Lewandowski zadowolony

Wygląda więc na to, że wszystko jest już na ostatnie prostej. Z transferu na pewno ucieszy się Robert Lewandowski. Polak zapytany o Niemca, odparł:

– Jest obecnie wiele spekulacji. Mogę tylko powiedzieć, że to świetny gracz o wielkich umiejętnościach, który potrafi bardzo dobrze współpracować z kolegami z drużyny. Widzieliśmy to nie tylko w Premier League czy Lidze Mistrzów, ale także w czasach gry dla Schalke. Z pewnością mógłby nam pomóc w ofensywie.