Bayern pogodzony z utratą Thiago Alcantary

Wiele wskazuje na to, iż sezon 2019/2020 jest ostatnią kampanią Thiago Alcantary w barwach Bayernu Monachium. Hiszpański pomocnik zamierza zmienić otoczenie w celu podjęcia nowego wyzwania. Jak na razie, mistrz Niemiec nie otrzymał żadnej oferty.

Już jakiś czas temu Thiago Alcantara wysłał sygnał do przedstawicieli Bayernu, iż podpisanie przez niego nowej umowy jest mało prawdopodobnym scenariuszem. „Bawarczycy” próbowali przekonać zawodnika do przedłużenia kontraktu, który aktualnie obowiązuje do końca rozgrywek 2020/2021. Starania Bayernu spaliły na panewce.

Bayern pogodzony z utratą Thiago

Jak informuje „BILD”, a dokładniej Christian Falk, zarząd niemieckiej ekipy podjął decyzję, iż Thiago Alcantara będzie mógł opuścić drużynę w letnim oknie transferowym, jeżeli do klubu wpłynie odpowiednia oferta.

Według doniesień wspomnianego źródła, Bayern oczekuje kwoty opiewającej na co najmniej 30 milionów euro.

Brak propozycji

Jak na razie, ekipa z Monachium nie otrzymała żadnej oferty. Sugeruje się, iż sprowadzenie Hiszpana poważnie rozważa Liverpool. Sam Thiago Alcantara z wielką chęcią przeniesie się na Anfield.

Mistrz Premier League z sezonu 2019/2020 bardzo rozważnie podchodzi do budżetu transferowego, stąd brak konkretnych działań w kierunku sprowadzenia 29-latka.