Bayern pożegnał Ivana Perisicia. Niemiecki klub nie wykupi piłkarza Interu!

Przez ostatnie tygodnie ważyły się losy Ivana Perisicia w Bayernie Monachium. Chorwat przebywał w ekipie „Bawarczyków” na zasadzie wypożyczenia. Po całkiem udanym sezonie, triumfator Ligi Mistrzów rozważał sprowadzenie 31-latka na zasadzie definitywnego transferu. Oficjalne pożegnanie piłkarza z zespołem rozwiewa wszelkie wątpliwości.

W ubiegłym roku podczas letniego okna Bayern intensywnie pracował nad wzmocnieniem ofensywy. Mistrzowi Niemiec nie udało się jednak sprowadzić priorytetowych zawodników, dlatego zespół z Bundesligi sięgnął po alternatywy. Jedną z nich okazał się Ivan Perisic, który zasilił ekipę „Bawarczyków” na jeden sezon.

Przez większość kampanii niemiecki klub niespecjalnie rozważał wykup piłkarza. Perisic zaliczył jednak dobrą końcówkę rozgrywek, będąc ważnym ogniwem zespołu podczas turnieju w Lizbonie rozgrywanym w ramach Ligi Mistrzów. W związku z postawą Chorwata, Bayern rozpoczął rozmowy z Interem w sprawie transferu.

Perisic wraca do Mediolanu

Obie strony najwidoczniej nie doszły do porozumienia. W środę Bayern Monachium pożegnał Ivana Perisicia, który wraca tym samym do Interu. Ekipa z Serie A zapewne spróbuje wykorzystać dobry okres gry 31-latka, by sprzedać ofensywnego gracza do innego zespołu.

Komentarze

komentarzy