Bayern przegrywa z Mainz. Gol Roberta Lewandowskiego! [WIDEO]

W sobotnie popołudnie oczy kibiców niemieckiego futbolu były skierowane na Opel Arena. W rywalizacji z Mainz, piłkarze Bayernu Monachium mieli przypieczętować kolejne mistrzostwo. „Bawarczycy” muszą jednak poczekać ze świętowaniem, gdyż zespół Flicka przegrał pojedynek 1:2. Do siatki trafił Robert Lewandowski, który powrócił na murawę po dłuższej przerwie.

Wbrew pozorom, potyczka z Mainz nie zapowiadała się jako łatwa przeprawa Bayernu Monachium. Podopieczni Bo Svenssona radzą sobie obecnie bardzo dobrze. Wystarczy powiedzieć, że przed pojedynkiem z „Bawarczykami”, piłkarze Mainz mogli pochwalić się sześcioma meczami z rzędu bez porażki.

Ta seria została przedłużona, gdyż sobotnie starcie obu drużyn zakończyło się wygraną Mainz 2:1.

Gol Roberta Lewandowskiego

Cały mecz na boisku spędził Robert Lewandowski, który powrócił na murawę po dłuższej przerwie. Snajper „Bawarczyków” zaliczył bardzo przeciętny występ. Gdy wydawało się, że będziemy świadkami jednego z najgorszych spotkań Polaka w tym sezonie, Robert zdołał wpisać się na listę strzelców, wykorzystując błąd rywala.

Tym sposobem Robert Lewandowski zanotował 36. trafienie w tym sezonie Bundesligi. Do wyrównania rekordu Muellera brakuje czterech goli. Polak ma na to trzy mecze, a Bayern zmierzy się z Borussia Moenchengladbach, Freiburgiem i Augsburgiem.