Bayern sprzedał ponad 100 tysięcy maseczek w ciągu doby

Wiele klubów w trakcie pandemii koronawirusa podjęło się produkcji maseczek. Jednym z nich jest Bayern, który pieniądze ze sprzedaży przeznaczy na szczytny cel.

W ostatnich tygodniach większość klubów piłkarskich w Polsce wypuściła własną serię maseczek. Do takich ruchów doszło również u piłkarskich potentatów. Okazało się, że sprzedaż maseczek Bayernu Monachium przerosła oczekiwania.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Już 24 godziny po rozpoczęciu sprzedaży, klub sprzedał ponad 100 tysięcy maseczek. Bayern musiał poinformować w oficjalnym komunikacie, żeby fani uzbroili się w cierpliwość, gdyż część zamówień może dotrzeć z opóźnieniem. Nie spodziewano się bowiem, że akcja przyniesie aż tak wielką reakcję kibiców.

Maseczka dla osoby dorosłej kosztuje 6,95 euro, a dla dzieci o jedno euro mniej. Dochód ze sprzedaży nie trafi jednak do klubu, a na cele charytatywne. Dokładnie na fundację założoną przez piłkarzy bawarskiego klubu – Leona Goretzkę i Joshuę Kimmicha. Jej celem jest wspieranie szpitali oraz instytucji walczących z koronawirusem.

Fot. Instagram/Leon Goretzka

Komentarze

komentarzy