Bayern szuka wzmocnień. Do Monachium przeniesie się Thomas Lemar?

Choć w szeregach Bayernu powinny panować bardzo dobre nastroje w związku z genialnym sezonem 2019/2020, to niedawno rozpoczęta kampania może budzić pewne obawy. Mowa dokładnie o sytuacji kadrowej „Bawarczyków”. Wydaje się, że zespół z Monachium musi poszerzyć swój skład. Jak informują media, jedną z opcji jest Thomas Lemar.

Po rozgrywkach 2019/2020 z triumfatorem Ligi Mistrzów pożegnali się Philippe Coutinho oraz Ivan Perisic. W obu przypadkach Bayern nie zdecydował się na wykup zawodnika. Choć Brazylijczyk i Chorwat nie pełnili bardzo ważnych funkcji w zespole, to nieobecność piłkarzy w kadrze odbija się na drużynie. Bayern ewidentnie cierpi na zbyt krótką ławkę rezerwowych.

Thomas Lemar trafi do Bayernu?

W ostatnich dniach okna transferowego „Bawarczycy” z pewnością poszukają wzmocnienia do ofensywy. Klub z Monachium chciałby sprowadzić piłkarza na zasadzie wypożyczenia. Jak informuje Christian Falk z Bilda, jedną z opcji jest Thomas Lemar. Atletico Madryt chce rozstać się z piłkarzem, dlatego hiszpański klub rozważy wszystkie oferty.

Zainteresowanie Lemarem ze strony Bayernu nie powinno specjalnie zaskakiwać. Na przestrzeni ostatnich lat Bayern sięgał po graczy, którzy w danym momencie byli dalecy od swojej najwyższej formy. Do tego grona można zaliczyć m.in. Jamesa Rodrigueza czy wspomnianych już Coutinho oraz Perisicia.

Dodatkowy konkurent

Co ciekawe, jak twierdzi Fabrizio Romano, chęć sprowadzenia Lemara rozważa także RB Lipsk. W ekipie „Byków” Lemar z pewnością ma większe szanse na regularną grę.