Bayern włączy się latem do walki o Hakimiego?

PRAGUE, CZECH REPUBLIC – OCTOBER 02: Achraf Hakimi of Borussia Dortmund celebrates after scoring his sides second goal during the UEFA Champions League group F match between Slavia Praha and Borussia Dortmund at Eden Stadium on October 02, 2019 in Prague, Czech Republic. (Photo by Sebastian Widmann/Getty Images)

W tym roku kończy się okres wypożyczenia Achrafa Hakimiego do Borussii Dortmund. Klub jest zdeterminowany, by zatrzymać Marokańczyka w klubie. Wiele jednak wskazuje na to, że BVB będzie musiała rywalizować o zawodnika z krajowym rywalem.

Achraf Hakimi przebywa w Dortmundzie od 2018 roku, gdzie jest wypożyczony z Realu Madryt. Od tamtej pory wystąpił w barwach Borussii w 54 meczach, zdobył dziewięć bramek i zaliczył trzynaście asyst. Jedną z jego głównych zalet jest uniwersalność. Marokańczyk trafił do Niemiec jako prawy obrońca, aczkolwiek w ostatnim czasie częściej występuje na obu skrzydłach.

W Bundeslidze, reprezentant Maroka nabył cenne doświadczenie, jakim może się pochwalić niewielu 21-letnich piłkarzy. Poza tym widać, że w Dortmundzie czuje się dobrze, a klub jest zadowolony z jego usług. Nic dziwnego, że BVB chce zatrzymać zawodnika u siebie na stałe.

Jak informuje “Marca”, Borussia będzie mieć poważnego rywala w walce o Hakimiego. Sytuację Marokańczyka podobno bacznie obserwuje Bayern.

A może po zakończeniu sezonu Hakimi wróci do Realu? Patrząc na niedawne problemy zespołu z lewą obroną, mógłby okazać się przydatny. Poza tym przydałby się również jako alternatywa dla Daniego Carvajala na prawej stronie bądź nowa opcja na skrzydle. Taka decyzja mogłaby rozwiać zapędy obu niemieckich klubów.

Komentarze

komentarzy