Benatia rozważa odejście z Turynu. Juventus już szuka następcy!

W trakcie trwającego okna, możemy być świadkami roszad w defensywie „Starej Damy”. Nad swoją przyszłością w Turynie poważnie zastanawia się Mehdi Benatia. Obrońca z Maroka nie rozegrał w obecnym sezonie wielu spotkań. Juventus zaczął więc szukać odpowiedniego następcy. 

Zaledwie sześć spotkań we wszystkich rozgrywkach. Mehdi Benatia z pewnością nie jest zadowolony ze swojej pozycji we włoskim klubie. 31-latek nie może liczyć na regularne występy. Co więcej, wydaje się, że wyżej w klubowej hierarchii jest o wiele młodszy, Daniele Rugani. Mehdi najwidoczniej powiedział dość. Marokańczyk nie zamierza przez kolejne miesiące przesiadywać na ławce. W szczególności, jeśli na stole pojawiła się atrakcyjna oferta.

Wykorzystaj kod KASA120 i zgarnij bonus!

Według doniesień włoskich mediów, Benatią poważnie zainteresowana jest drużyna z Kataru. Przedstawiciele Al Duhail wystosowali już ofertę za piłkarza „Starej Damy”. Juventus otrzymał propozycję opiewająca na około 14 milionów euro (8 milionów teraz, plus 6 milionów w bonusach). Zapewne wyznacznikiem, który przekonał defensora do zmiany barw klubowych jest pensja. Mehdi może zarabiać w Katarze lepsze pieniądze.

Zarząd włoskiej drużyny starał się przekonać obrońcę. Wszystko wskazuje na to, że Benatia podjął już ostateczną decyzję. „Stara Dama” zaczęła więc poszukiwania. Głównym kandydatem na miejsce Marokańczyka jest Martin Caceres. Piłkarz Lazio miał w najbliższym czasie przenieść się do Chin, jednakże propozycja z Juventusu wydaje się atrakcyjniejsza pod pewnymi aspektami. Jeśli transfer Urugwajczyka zakończyłby się fiaskiem, „Stara Dama” ma kilka alternatyw. Włoskie źródła w kontekście wzmocnienia Juve, przymierzają takich zawodników jak Skrtel czy Branislav Ivanovic.

Co ciekawe, Juventus upatrzył sobie jeszcze jednego kandydata. Jest nim piłkarz Chelsea, Andreas Christensen. Przedstawiciele „The Blues” szybko jednak zakomunikowali włoskiemu zespołowi, że Duńczyk nie jest na sprzedaż, natomiast chętnie rozpatrzą ofertę za Gary’ego Cahilla. Kapitanem londyńskiego zespołu nie jest zainteresowana „Stara Dama”.

Wykorzystaj kod KASA120 i zgarnij bonus!

Komentarze

komentarzy