Benjamin Mendy został uniewinniony. Piłkarz był oskarżony o gwałt

mendy

Po transferze do Manchesteru City, kariera Benjamina Mendiego nie przebiegała tak jak by sobie tego wymarzył. Wpływ na zatrzymanie się rozwoju jego kariery miały czynniki pozaboiskowe. Mendy w 2021 roku został oskarżony o gwałt. Sprawa ciągnęła się do teraz.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Benjamin Mendy oczyszczony z zarzutów

Mendy został oskarżony o domniemaną serię gwałtów jakiej rzekomo dopuścił się w latach 2018-2021. Oskarżyło go dziesięć kobiet o przestępstwo na tle seksualnym. Sprawa toczyła się od 2021 roku. Wtedy to ostatni raz widzieliśmy Francuza na boiskach piłkarskich. Manchester City na czas sprawy postanowił zawiesić Mendiego w prawach zawodnika. Jego kontrakt z klubem wygasł z końcem poprzedniego sezonu, a klub zdecydował o nieprzedłużaniu umowy. Dziś 29-latek został uniewinniony. Nie wiadomo czy Francuski obrońca wznowi karierę. Nie grał w piłkę od dwóch lat.

Mendy może liczyć na wsparcie innych piłkarzy

Dziś, kiedy Mendy został ułaskawiony i o sprawie ponownie zrobiło się głośno, Francuz może liczyć na wsparcie od innych zawodników. Wyrazy otuchy dodali mu między innymi, Paul Pogba oraz Mephins Depay. Miejmy nadzieję, że 29-latek wróci do gry na najwyższym poziomie.

Fot. PressFocus

Komentarze

komentarzy