Blaise Matuidi opuszcza Juventus. Francuz przenosi się do MLS!

Blaise Matuidi kończy swoją przygodę z Juventusem. Przeprowadzka 33-latka do jednego z zespołów MLS została już ustalona. Francuz dołączy do ekipy Inter Miami.

Matuidi trafił do „Starej Damy” w sierpniu 2017 roku. Klub z Turynu zapłacił wtedy za zawodnika 25 milionów euro. Przez trzy sezony, Blaise odgrywał kluczową rolę w Juventusie. Wystarczy bowiem powiedzieć, iż w każdej kampanii Francuz zaliczył przynajmniej 31 występów w Serie A.

Matuidi dołącza do Inter Miami

Według informacji Fabrizio Romano, Blaise Matuidi wkrótce zostanie ogłoszony nowym zawodnikiem Inter Miami. Ekipa z MLS ustaliła wszystkie szczegóły transakcji z Juventusem, dlatego 33-latek może przejść testy medyczne.

Co ciekawe, jak twierdzi Francesco Porzio, zespół Inter Miami nie zapłaci żadnych pieniędzy „Starej Damie”. Blaise Matuidi miał ważny kontrakt z turyńską ekipą do końca sezonu 2020/2021.

Ambitne plany

Wielu sympatyków kojarzy ekipę Inter Miami. Jednym z właścicieli jest bowiem David Beckham. Anglik ma ogromne plany w kontekście drużyny z MLS. Jak na razie, zespół radzi sobie kiepsko. Klub z Miami zajmuje bowiem ostatnie miejsce w swojej ligowej grupie.

Komentarze

komentarzy