Błaszczykowski znowu załatwił bilety. Tym razem podopiecznym domu dziecka

Jakub Błaszczykowski (Zdjęcie: VfL Wolfsburg)

Pamiętacie pewnie, jak przed pięcioma laty Jakub Błaszczykowski skarżył się na brak biletów dla rodzin piłkarzy? Dziś zawodnik po raz kolejny pokazał klasę, fundując wejściówki dla 400 dzieci na mecz Wisła–Legia.

Euro 2012 okazało się dla reprezentacji Polski nieudanym turniejem. Wpływ na to miały jednak nie tylko aspekty sportowe. Według ówczesnego kapitana polskiej kadry, PZPN z Grzegorzem Latą na czele nie gwarantował biletów na mecze rodzinom piłkarzy. Prezes przed mistrzostwami wielokrotnie gwarantował dobre relacje i bliską współpracę z piłkarzami. Słowa Błaszczykowskiego jednak całkowicie przeciwstawiły się wypowiedziom króla strzelców mundialu 1974…

Reprezentant zaatakował prezesa, stwierdzając, że przed każdym meczem musi prosić go o bilety dla rodzin. Według kapitana reprezentacji, to wpływało negatywnie na piłkarzy, którzy do końca nie wiedzieli, czy ich bliscy będą mogli przyjechać na mecz. Reakcje na wypowiedź Błaszczykowskiego były jednak różne. Część uważała, że ówczesny piłkarz Borussii Dortmund słusznie zwraca uwagę na to, że rodziny piłkarzy powinny automatycznie otrzymywać bilety na mecz. Przeciwnicy jednak sądzili, że Błaszczykowski chce odwrócić uwagę mediów od kiepskiego występu reprezentacji na Euro.

Ostatnio zawodnik Wolfsburga pokazał jednak, że jest w stanie walczyć nie tylko o bilety dla swojej rodziny. Przed spotkaniem pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa Błaszczykowski zdecydował się ufundować aż czterysta biletów dla dzieci z domów dziecka. Zawodnik wraz ze swoją fundacją „Ludzki Gest” nie po raz pierwszy angażuje się w tego typu akcje. Wychowanek Rakowa bowiem już kilka razy wcześniej organizował bilety oraz wyjazdy na mecze dla dzieci.

Poza tym Jakub Błaszczykowski od zawsze okazuje wierność Wiśle. To właśnie tam rozpoczęła się jego piłkarska kariera. W latach 2005–2007 reprezentant Polski rozegrał 62 mecze, w których zdobył trzy bramki. Zawodnik zadeklarował już kilkakrotnie w mediach, że chciałby zakończyć karierę w barwach „Białej Gwiazdy”. Kto wie, może już niedługo znów zobaczymy go na boiskach ekstraklasy…

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu

Komentarze

komentarzy