„Bombowy” żart Rafinhi nie wszystkim przypadł do gustu

Żart Rafinhi nie każdemu przypadł do gustu.
Żart Rafinhi nie każdemu przypadł do gustu.

Niektórzy piłkarze w mediach społecznościowych czują się jak ryba w wodzie. Niestety dla tej profesji – jest to zaledwie mały procent, dlatego co rusz mamy do czynienia z małymi lub większymi kontrowersjami. Tym razem przyszła kolej na obrońcę Bayernu Monachium.

Cała sytuacja miała miejsce podczas balu z okazji Halloween. Piłkarze Bayernu Monachium w ten dzień postanowili przebrać się w dość charakterystyczne stroje. Jeden z nich przyodział postać Jigsawa z popularnej serii filmów „Piła”. Na nieco gorszy pomysł wpadł Rafinha, który ubrał kostium arabskiego terrorysty z bombą w ręce, na której widniał napis „Vorsicht”. W tłumaczeniu jest to zwykła „uwaga”.

Fotografia graczy mistrza Niemiec została opublikowana na Twitterze. Po serii negatywnych komentarzy jednak ją usunięto. 33-latek z tego powodu postanowił przeprosić swoich fanów:

Brazylijczyk nie jest pierwszym zawodnikiem, który przepraszał po opublikowaniu kontrowersyjnego zdjęcia w przebraniu. Rok temu taka gafa przytrafiła się Griezmannowi. Wówczas Francuz opublikował własne zdjęcie, na którym jest pomalowany czarną farbą i nosi trykot koszykarskiej drużyny Harlem Globetrotters. Taka fotografia natychmiast wywołała burzę i oskarżyła napastnika Atletico Madryt o rasizm.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy