Borussia Dortmund wygrała rywalizację o wielki talent. Niemcy pokonali Manchester United i Chelsea

Ceny na rynku transferowym z powodu pandemii koronawirusa nieco spadły. Mimo to problemy finansowe wielu klubów wcale nie sprawiły, że najzdolniejsi nastolatkowie stracili na wartości. Przekonała się o tym Borussia Dortmund, która za 16-latka zapłaci 20 milionów funtów.  

Borussia wygrała rywalizacje o Belinghama

Zespół Luciena Favre’a wygrał bowiem wyścig z Manchesterem United o Jude’a Bellinghama. Pomocnik Birmingham City w najbliższych dniach podpisze kontrakt z BVB. Nastolatka w ostatnich miesiącach łączono także z Chelsea, ale jego głównym celem był transfer do Bundesligi, aby przejść podobną drogę do Jadona Sancho.

Bellingham nie może oficjalnie podpisać profesjonalnego kontraktu, dopóki nie skończy 17 lat w następnym tygodniu. Między innymi dlatego na oficjalną informację będziemy musieli jeszcze poczekać. Ponadto zawodnik chce dokończyć ligowe zmagania i dopiero przenieść się do Dortmundu. Sezon w Championship dobiegnie końca pod koniec lipca.

Młody Anglik był obserwowany przez skautów Borussii od sezonu 2018-19. Klub miał mocnego asa w rękawie, po tym jak w ich zespole rozwinął się Jadon Sancho. Wielu młodych angielskich piłkarzy w ostatnich sezonach podążyło podobną drogą, ale ich przygoda nie potoczyła się w podobny sposób jak ta byłego gracza Manchesteru City.

Wizyta w Carrington

Manchester United także obserwował Jude’a. Piłkarz nawet pojawił się w centrum treningowym Carrington przed wybuchem pandemii koronawirusa. Ole Gunnar Solskjaer jest wielkim entuzjastą jego talentu, lecz Bellingham na Old Trafford z pewnością miałby spore problemy, aby regularnie grać w podstawowym składzie.

Komentarze

komentarzy