Borussia Dortmund ustaliła transfer następcy Haalanda? Będzie rekord!

Przeprowadzka Erlinga Haalanda wydaj się nieunikniona. Pozostaje pytanie, gdzie trafi utalentowany napastnik. W związku z tym, iż Borussia straci kluczowego zawodnika, klub z Dortmundu musi znaleźć odpowiedniego następcę. Według ostatnich doniesień mediów tym graczem jest Karim Adeyemi. Oba kluby doszły nawet do porozumienia w kwestii kwoty transferu.

Karim Adeyemi to 20-letni gracz Salzburga. Niemiecki napastnik rozgrywa kolejny udany sezon. Mowa o 20 bramkach i 5 asystach w 39 występach. W ośmiu meczach Ligi Mistrzów, Adeyemi zanotował 3 trafienia, a także dorzucił 2 ostatnie podania. Postępy młodego snajpera bacznie obserwują czołowe europejskie ekipy.

Adeyemi zostanie piłkarzem Borussii?

Według ostatnich doniesień mediów, wyścig o utalentowanego zawodnika Salzburga wygrywa Borussia Dortmund. Jak twierdzi Sport1, zarząd BVB ustalił nawet warunki transferu. Zespół z Bundesligi ma zapłacić 38 milionów euro podstawy i 3 miliony euro w bonusach.

Jeśli wspominane warunki transakcji okażą się zgodne z prawdą, Karim Adeyemi zostanie najdroższym transferem w historii Borussii Dortmund. Do tej pory takie miano miał Ousmane Dembele, który trafił do Dortmundu za 35 milionów euro.

Komentarze

komentarzy