„Więcej niż klub” w praktyce. Borussia i jej wspaniały gest względem kontuzjowanego piłkarza

Pamiętacie mecz młodzieżowej Legii z Borussią Dortmund w UEFA Youth League? To ten, w którym jeden z piłkarzy BVB doznał koszmarnej kontuzji. Tak, Dario Scuderi wciąż odczuwa jej skutki i najprawdopodobniej tak będzie już zawsze. Przez cały czas pomagał mu klub, a teraz Borussia wychodzi do 19-latka z kolejnym wspaniałym gestem.

Poważne uszkodzenie kolana utrudniało Scuderiemu swobodne poruszanie się przez długie miesiące. Najpierw aż osiem (!) operacji, rekonstrukcja całego stawu, a potem żmudna rehabilitacja. Młody piłkarz nie myślał już nawet o powrocie na boisko, walcząc o odzyskanie sprawności w kolanie i reszcie nogi. Do profesjonalnej piłki Scuderi najprawdopodobniej więc nie wróci, ale jest szansa, że sport będzie mógł uprawiać rekreacyjnie.

(Zdjęcie: transmisja meczu NSport)

To jednak „chleba” nie da i młody zawodnik już pomyślał o alternatywie. 19-latek ma zamiar udać się na studia i szkolić w zakresie zarządzania w sporcie. Borussia, która zapewniała mu pomoc od momentu odniesienia kontuzji, pomoże również i teraz. Klub zapowiedział, że pokryje wszystkie koszty związane ze studiami.

Niemcy pokazali, co znaczy motto stosowane raczej przez Barcelonę. „Więcej niż klub” to właśnie życie także poza boiskiem. Borussia mogłaby przecież odpuścić dalszą pomoc, bo kontuzje – nawet tak poważne – są wpisane w ryzyko, którego podejmuje się profesjonalny sportowiec. W BVB myślą jednak szeroko, a wydatek kilkudziesięciu tysięcy więcej nie będzie wielkim obciążeniem dla budżetu. Przyniesie jednak dużo korzyści – i dla piłkarza, i dla klubu. Może za kilka lat Scuderi powróci na Signal Iduna Park, ale już na stanowisko dyrektorskie? Są chwile, kiedy chce się powiedzieć chapeau bas. To jedna z takich chwil!

Zarejestruj się w Totolotku. Damy Ci 500 zł bonusu od depozytu i 20 zł na darmowy zakład

Komentarze

komentarzy