Borussia Dortmund straci swój największy skarb? To odkrywca największych gwiazd

Sven Mislintat (Fot. Imago/GEPA Pictures)

Zawirowania w Bayernie Monachium mogą zwiastować kłopoty dla Borussii Dortmund. Po odejściu dyrektora technicznego mistrzów Niemiec, klub szuka kogoś nowego. Idealny kandydat to szef skautów BVB. 

Kilka dni temu z Monachium napłynęły wieści o odejściu z klubu Michela Reschke. Człowiek ten od trzech lat był dyrektorem technicznym Bayernu Monachium. W praktyce do jego kompetencji należało planowanie kadry zespołu, jednak każda decyzja musiała być zatwierdzona przez „górę” z Ulim Hoenessem na czele. Reschke jest już w Stuttgarcie i to tam zamierza kontynuować pracę, a Bayern zaczął poszukiwania kogoś na jego miejsce.

W niemieckich mediach przewija się na razie tylko jedno nazwisko – Mislintat. Sven Mislintat to jeden z najbardziej zasłużonych ludzi w Dortmundzie. W klubie od 2007 roku (jako skaut) już dwa lata później został szefem skautów w BVB. To on jest odpowiedzialny za transfery takich piłkarzy jak Lewandowski, Aubameyang, Dembele czy Pulisic. Mający dar do wypatrywania prawdziwych perełek Mislintat jest dla Borussii prawdziwym skarbem, bez którego klub nie miałby tak dobrych wyników w ostatnich latach. Latem tego roku 44-letni Niemiec awansował, a jego stanowisko to Direktor Profifußball und Scout. Jego kontrakt z klubem wygasa latem 2019 roku.

Jedenastka piłkarzy pozyskanych m.in. dzięki pracy Mislinata w Borussii Dortmund (Źródło: Goal.com)

Na linii Borussia–Bayern dochodziło już do transferów – chodziło o przepływ piłkarzy (Lewandowski, Goetze, Hummels, Rode) – tymczasem teraz w grę wchodzi zmiana otoczenia przez kogoś dużo ważniejszego, patrząc z perspektywy czasu. Dla BVB taka strata mogłaby ją pozbawić dopływu wartościowych graczy na Singal Iduna Park, co w konsekwencji może przekładać się na spore sumy odstępnego za tych piłkarzy, co być może już niedługo zobaczymy na przykładzie Dembele.

Widać, że w Bayernie wciąż nie chcą przepłacać, bowiem do tej pory nie wydali na zawodnika więcej niż 45 milionów euro, dlatego szukają kogoś, kto pozwoli im na utrzymanie tego stanu rzeczy. Tylko czy Mislintat byłby w stanie opuścić Dortmund na rzecz Monachium, mając na uwadze swoją ugruntowaną pozycję w klubie z Zagłębia Ruhry?

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy