Brat Higuaina zdradza klubowe plany swojego brata. „Gonzalo chce grać tylko tam”

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain

Wraz z brakiem zawieszenia zakazu transferowego dla Chelsea, pojawia się coraz więcej pytań na temat przyszłości Gonzalo Higuaina. Nieco konkretów zdradził jego brat oraz agent, Nicholas, który stwierdził, że docelowym miejscem dla 31-latka jest Turyn.

Argentyńczyk podczas połowy sezonu w Chelsea trafił jedynie 5 bramek. Jego gra nie powalała, a prawdopodobne odejście Muarizio Sarriego sprawi zapewne, że snajper nie zostanie wykupiony przez „The Blues”. Przypomnijmy, że Londyńczycy mają zagwarantowaną taką opcję za 32 miliony funtów, ale dziś trudno tak naprawdę spodziewać się takiego ruchu ze strony angielskiego zespołu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Wobec tego pojawiły się sugestie, że Higuain może przenieść się do Romy, która powoli przygotowuje się na odejście Edina Dzeko. Takie doniesienia zdementował jego brat.

– Gonzalo chce uszanować swój kontakt i dlatego pozostanie w Juventusie przez kolejne dwa lata. Jego występy w tym klubie były dobre, a granie dla innego zespołu we Włoszech nie jest dla niego dobrym rozwiązaniem. Nie chcę nikogo lekceważyć, ale jeśli Gonzalo znów zagra we Włoszech, będzie to tylko Juve, które jest jego właścicielem.

W marcu tego roku Higuain zakończył reprezentacyjną karierę. Wraz z tą decyzją pojawiły się sugestie, że napastnik może po zakończonym sezonie w Chelsea przenieść się do Argentyny.

– Myślę, że jest jeszcze za wcześnie, ponieważ Gonzalo ma 31 lat, a kiedy naładuje baterie po tym sezonie, będzie wystarczająco dobry dla Juventusu – zakończył Nicholas.

Higuain podpisał kontrakt z Juventusem w lipcu 2016 r. Łącznie przez ten czas trafił 55 bramek w 105 spotkaniach.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy