Bruno Labbadia zwolniony z Herthy!

Bruno Labbadia nie jest już trenerem Herthy BSC. Zespół ze stolicy Niemiec poinformował w niedzielę o zwolnieniu szkoleniowca. Wpływ na tę decyzję miały rozczarowujące wyniki drużyny.

Labbadia został trenerem Herthy na początku kwietnia ubiegłego roku. Wcześniej tymczasowym szkoleniowcem zespołu był Alexander Nouri, który dość niespodziewanie zastąpił Juergena Klinsmanna. Były selekcjoner reprezentacji Niemiec zrezygnował z prowadzenia klubu, co wzbudziło ogromne zaskoczenie.

Początek pracy w zespole Bruno Labbadia miał bardzo udany. W czterech pierwszych spotkaniach drużyna pod wodzą 54-latka zdobyła dziesięć punktów na dwanaście możliwych. Od porażki z Borussią Dortmund, która miała miejsce 6 czerwca ubiegłego roku, wyniki Herthy były coraz gorsze. Wystarczy powiedzieć, że zespół nie potrafił wygrać dwóch spotkań z rzędu.

Bruno Labbadia zwolniony z Herthy

O losach szkoleniowca zadecydowała dotkliwa porażka z Werderem Brema. Hertha przegrała z bezpośrednim rywalem aż 1:4. Aktualnie zespół z Berlina ma zaledwie dwa punkty przewagi nad miejscem oznaczającym grę w barażach o utrzymanie. Nic dziwnego, że zarząd klubu podjął decyzję o zmianie.

Bruno Labbadia został zwolniony z funkcji trenera. Nowym szkoleniowcem ma zostać Pal Dardai.