Bukmacher: Polonia Bytom najpewniejsza do awansu w III lidze, czarnym koniem KSZO Ostrowiec

Według analityków BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, rozgrywki piłkarskiej III ligi w sezonie 2021/22 przyniosą awans Polonii Bytom, Polonii Warszawa, Kotwicy Kołobrzeg oraz Stali Stalowa Wola. Zdaniem bukmachera dużą niespodziankę konkurentom i kibicom może jednak zrobić KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z 4. grupy.

Mecze III ligi w sezonie 2021/22 ruszają w weekend 7-8 sierpnia. Według analiz BETFAN najbardziej wyrównana walka o awans na szczebel centralny stoczy się w 1. grupie. Aż trzy zespoły mają tu zbliżone szanse wygranej: Polonia Warszawa, Legionovia Legionowo i druga drużyna Legii Warszawa. Według bukmachera tę walkę wygra jednak klub z Konwiktorskiej, który pod rządami i przy wsparciu francuskiego właściciela, Grégoire’a Nitota, systematycznie pnie się w górę. Kurs w BETFAN na wygraną Polonii to 3, a na Legionovię Legionowo i Legię Warszawa II – po 4. To oznacza, że 100 złotowy zakład w razie ziszczenia się poszczególnych scenariuszy przyniesie 300 lub po 400 zł.

W 2. grupie analitycy BETFAN największe szanse dają wzmocnionej transferami i trenerem z przeszłością m.in. w I lidze, Diethmarem Brehmerem, Kotwicy Kołobrzeg (kurs 3,25). Kołobrzeżanom po piętach będzie deptać spadkowicz – Olimpia Grudziądz. Poruszająca się ruchem wahadłowym między I a III ligą w kolejnych sezonach Olimpia, tym razem występuje w roli kandydata do awansu (kurs 4,50). W 3. grupie zaskoczyć mogą Świt Szczecin Skolwin (kurs 7) oraz Polonia Środa Wielkopolska (kurs 8).

Faworytem 3. grupy jest Polonia Bytom, która już w poprzednim sezonie walczyła o awans i na ostatniej prostej przegrała z Ruchem Chorzów. Zdaniem BETFAN Polonii szyki może popsuć Ślęza Wrocław. Wrocławianie prowadzeni od sześciu lat przez tego samego trenera, Grzegorza Kowalskiego, realizują długoletni plan rozwoju drużyny i już sezon wcześniej bili się o przejście na poziom centralny. Obu tym klubom w paradę może jednak wejść LKS Goczałkowice-Zdrój, od niedawna grzejący się w blasku futbolowej gwiazdy – Łukasza Piszczka, który wrócił w rodzinne strony. Kursy w BETFAN na zwycięstwo tych klubów to odpowiednio: 2,50, 5 oraz 6.

Według BETFAN w 4. grupie dziś największe szanse ma Stal Stalowa Wola, która po rozczarowującym poprzednim sezonie ma dużą motywację, by wreszcie wrócić do II ligi. Stalówce zadanie będą utrudniały Podhale Nowy Targ z byłym trenerem pierwszoligowej Resovii, Szymonem Grabowskim, oraz Siarka Tarnobrzeg z grupą ambitnej młodzieży, która w poprzednim sezonie zdążyła się już ograć i może liczyć na lepszy wynik w nadchodzących rozgrywkach. Bardzo ciekawe transfery poczynił KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i ten zespół, zdaniem bukmachera może okazać się czarnym koniem rozgrywek w swojej grupie. Kursy w BETAN wynoszą: 3,75 na zwycięstwo Stali, 4 na Podhale, 6,50 na Siarkę i 8 na KSZO Ostrowiec.

Komentarze

komentarzy