W Bundeslidze niezła zabawa. Tylko trzy drużyny pewne swej przyszłości

W końcową fazę wchodzi 54. sezon Bundesligi. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki, jednak wciąż trwa walka o udział w europejskich pucharach oraz utrzymanie. Poza ostatnimi meczami ligowymi, kluczowy będzie także wynik Pucharu Niemiec. Kto w przyszłym sezonie zagra w Lidze Europy, komu przypadnie walka w barażach i która drużyna podzieli los Darmstadt?

Po 32 kolejkach tabela prezentuje się następująco.

Na początek kilka pewników:
– mistrzem zostanie Bayern,
– w Lidze Mistrzów na pewno zobaczymy RB Lipsk,
– Darmstadt spada do 2. Bundesligi.

Z konkretów to byłoby wszystko. Wciąż niewiadomą jest, która drużyna zajmie 3. miejsce gwarantujące bezpośredni udział w Lidze Mistrzów. W ostatniej kolejce Borussia pokonała Hoffenheim i tym samym wyprzedza rywali o dwa punkty. Co ciekawe, oba zespoły na ostatniej prostej sezonu będą miały tych samych przeciwników – Augsburg i Werder Brema. Za plecami BVB i Hoffenheim trwa zażarta walka o Ligę Europy. Najbliżej gry w tych rozgrywkach jest Freiburg, który w ostatniej kolejce pokonał Schalke 2:0. Poza Freiburgiem jeszcze sześć drużyn może uzyskać miejsce dające bezpośredni awans bądź udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. W tym przypadku bardzo ważny będzie wynik finału Pucharu Niemiec. Jeśli to trofeum zgarnie Borussia Dortmund, wówczas nawet 7. miejsce w lidze pozwoli na grę w eliminacjach tych rozgrywek.

Przechodząc do walki o utrzymanie, w Bundeslidze pewni swego nie mogą być jeszcze w Leverkusen, Augsburgu, Wolfsburgu, Moguncji, Hamburgu i Ingolstadt. O ile HSV jest przyzwyczajone do miejsca barażowego, o tyle dla drużyn Bayeru Leverkusen i VfL Wolfsburg walka o przetrwanie to coś zupełnie nowego. Patrząc na ostatnie wyniki ekip z dolnej części tabeli, najlepszą formę prezentują Augsburg i Wolfsburg.

33. kolejka

SC Freiburg – Ingolstadt

FSV Mainz – Eintracht Frankfurt

Schalke Gelsenkirchen – HSV Hamburg

Werder Brema – Hoffenheim

RB Lipsk – Bayern

VfL Wolfsburg – Borussia Mönchengladbach

Bayer Leverkusen – FC Köln

FC Augsburg – Borussia Dortmund

SV Darmstadt – Hertha Berlin

34. kolejka

HSV – Wolfsburg

Borussia Mönchengladbach – SV Darmstadt

FC Köln – FSV Mainz

Ingolstadt – Schalke Gelsenkirchen

Hoffenheim – FC Augsburg

Hertha Berlin – Bayer Leverkusen

Borussia Dortmund – Werder Brema

Bayern Monachium – SC Freiburg

Eintracht Frankfurt – RB Lipsk

Dla ułatwienia portal Transfermarkt.de stworzył wykres ilustrujący, które miejsca mogą zająć poszczególne zespoły na koniec sezonu.

(Źródło: Transfermarkt.de)

Podsumowując, zamieszane w bezpośredni spadek jest pięć drużyn, Bayer w najgorszym wypadku może znaleźć się na miejscu barażowym, natomiast o Ligę Europy wciąż walczy siedem zespołów. Ostatnie dwie kolejki Bundesligi zapowiadają się pasjonująco. W sobotę, 20.05.2017, poznany więcej szczegółów, a o losie drużyny z 7. miejsca zadecyduje finał DFB-Pokal rozgrywany 27.05.2017.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy