Być jak Roman Kołtoń: Okładki gazet przed finałem Euro 2016

Widzowie bacznie śledzący programy studyjne Polsatu Sport 2 orientują się co dokładniej znaczy nasz tytuł. Dla mniej wtajemniczonych wyjaśniamy. Otóż Roman Kołtoń po powrocie z Francji, gdzie był blisko reprezentacji Polski stał się podstawowym ekspertem przy Euro. Wiedzy i ciekawie stawianych tez Romanowi nigdy odmówić nie można. Wydawcy studia przewidzieli dla niego „kącik”, w którym przegląda on na swoim tablecie zagraniczną prasę. Idąc śladem najlepszych, przygotowaliśmy dla Was przegląd okładek najważniejszych gazet sportowych przed dzisiejszym finałem Euro 2016.

Przegląd Sportowy

Koszula bliższa ciału, dlatego też zaczynamy od polskiego najlepszego dziennika sportowego. Przegląd Sportowy z racji tego, że w niedzielę się nie ukazuje swoją okładkę zaprezentował już w sobotni poranek. Finałowy mecz zapowiadany jako pojedynek Cristiano Ronaldo z Griezmannem. Wszystko jednak na tle Stade de France oraz  pucharu za wygranie Euro. Całość robi wrażenie. Grafik postarał się bez dwóch zdań. Jest to jedna z lepszych okładek jakie widzieliśmy w Przeglądzie w ostatnim czasie.

Przeglą

Record

W portugalskim dzienniku Record króluje, rzecz jasna, Cristiano Ronaldo. Tytuł i okładka są niezwykle ciekawe. Słowa „Queremos lágrimas de alegria” w tłumaczeniu na język polski znaczą dokładnie „Chcemy łez szczęścia”. W tle uśmiechniętego CR7 jest ten płaczący, który właśnie przegrał z Grecją finał Euro 2004. Portugalczycy nie chcą powtórki z przeszłości…

record

A Bola

Drugi z portugalskich dzienników także zaprezentował ciekawą okładkę, na pierwszym planie rzecz jasna Cristiano Ronaldo, ale także Renato Sanches i Pepe oraz trener Fernando Santos. Wszystko na tle narodowej flagi. Tytuł można rozumieć jako grę słów „Chcemy zwycięstwa”.

abola

L’Equipe

Nie może w naszym przeglądzie prasy zabraknąć oczywiście francuskiego L’Equipe, które sugerując się okładką liczy przede wszystkim na Griezmanna i Pogbe. Czy to będzie wieczór Les Bleus?

l_equipe-

La Gazzetta dello Sport

Najbardziej poczytny włoski dziennik sportowy oczywiście też skupia się na finale. Na okładkę trafił CR7, a także grający w Juventusie Paul Pogba. Całość może nie robi takiego wrażenia, bo włosi żyją także letnim mercato, czyli transferami Napoli czy Interu. Co ciekawe Corriere dello Sport na swojej okładce najwięcej miejsca przewidziało dla transferu Witsela do Napoli. A finał został zmarginalizowany.

orzeł-334x219

As

Nie mogło zabraknąć czegoś z Hiszpanii. As okładkę stworzył z myślą o kibicach hiszpańskich. Cristiano vs Griezmann, czyli „derby Madrytu w Paryżu”.

as

MARCA

Z kolei MARCA skupiła się na mapie Europy. Na okładce widzimy Portugalię, Hiszpanie oraz Francję. Hiszpania jako obrońca tytułu z 2012 roku, Portugalia i Francja jako sąsiedzi, którzy dzisiejszego wieczora stoczą bój o mistrzostwo Europy. Ponadto słowa „Drodzy sąsiedzi, tu zostawiamy wam puchar, niech wygra lepszy. ps: w 2020 chcemy go z powrotem u siebie”. Całość robi piorunujące wrażenie, przynajmniej na nas.

MARCA

Rzuciliśmy zatem rękawice Romanowi Kołtoniowi. Czekamy teraz na odpowiedź cenionego w Polsce dziennikarza sportowego, którą poznamy zapewne już dziś podczas studia przedmeczowego w Polsat Sport 2. Początek godzina 17:00.

Komentarze

komentarzy