CBA zatrzymało byłego właściciela Pogoni Szczecin

Sabri B., deweloper i były właściciel Pogoni Szczecin został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Biznesmen miał wręczyć 200 tysięcy złotych łapówki burmistrzowi warszawskich Włoch.

Jak informuje CBA, burmistrz Artur W. “przyjął 200 tys. zł łapówki, a w zamian wydawał decyzje dotyczące warunków zabudowy w stołecznej dzielnicy Włochy”. Urzędnik miał ukryć gotówkę w garażu należącym do jego rodziny. Z ustaleń śledztwa wynika, że to nie była jedyna transza przyjęta przez włodarza dzielnicy od Sabriego B.

Funkcjonariusze przeszukali zarówno gabinet burmistrza, jak i budynki firm należące do dewelopera. Zabezpieczono dokumentację i nośniki danych, które zostaną wykorzystane jako dowody w sprawie. Obaj podejrzani trafili do prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Sabri B. był właścicielem Pogoni Szczecin w latach 2000-2002. Za jego czasów pogoń sięgnęła po wicemistrzostwo Polski. Na początku roku pojawiły się plotki o powrocie biznesmena do polskiego futbolu. Według różnych źródeł, miał zostać właścicielem jednego z klubów I ligi.

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy